Життя

3 уроки 75-річної жінки, які допоможуть не зруйнувати свою молодість

Повірте, мою молодість вони врятували

Коли мені було 25, я повернулася в рідне Бруклін, щоб влаштуватися на роботу керуючої у галереї мистецтв. Я була на мілині і трохи зломлена після трьох років аспірантури, змінюючи одну тимчасову роботу на іншу і одні невдалі стосунки на інші. Мені здавалось, що я нарешті стаю дорослого – виснаженою, нервової і вічно втомленою дорослого. Ніхто не каже нам про те, на що схожа доросле життя, це точно видовище не для слабкодухих.

Коли все почало набувати риси катастрофи, я познайомилася з Жакі – 75-річної мистецтвознавцем і доглядачкою музею. Запаморочлива жінка, сильна, наче природна стихія, вона була в три рази старший за мене. Вона бачила мене наскрізь, а тому вирішила допомогти мені «зібратися». Жакі взяла мене під своє крило, ставши моїм професійним і духовним наставником. Зрештою, вона була навіть більше, ніж наставник. Вона була моїм другом.

Жакі дала мені три важливі уроки, які допомогли мені захиститися від себе самої.

1. Боріться за себе.

Жакі часто говорила: «не Можна намагатися захистити всіх навколо, якщо ти не можеш захистити себе!».

Що це означає?

Запитайте себе, чого ви хочете (саме ви, а не збочена або більш прийнятна версія вас), і торгуйтеся до тих пір, поки не отримаєте це. Вам нема чого втрачати. Найгірший варіант результату подій – це відмова в отриманні роботи, підвищення чи небажання об’єкта вашого обожнювання вступати з вами в романтичні відносини. Потрібно просто взяти себе в руки і знайте того, хто скаже “так”.

Отримавши цей урок, я навчилася ризикувати, будучи впевненою, що так чи інакше, але в кінцевому підсумку у мене все вийде. Правда в тому, що за рогом нас завжди чекають нові можливості, важливо лише мати бажання створювати їх для себе.

У 27 я переїхала в іншу країну, започаткувала нову компанію і через півроку вступила в нові відносини. У мене не було грошей, але я поставила на собі і невпинно боролася як за себе, так і за нову справу. В результаті за перші півроку ведення бізнесу ми з партнером отримали в якості клієнтів декілька найбільш великих місцевих компаній.

2. Зберігайте таємниці.

«Проблема вашого покоління в тому, що ви вважаєте, ніби світ винен знаті про вас абсолютно все! Але єдиний чоловік, який винен знаті досконало вас, це ви самі!» – сказала Жакі, люто перекидаючи свої руді дреди з одного плеча на інше. Після чого вона замовкла, зціпила губи і подивилася мені прямо в очі, показуючи всю серйозність сказаного.

Що це означає?

Прибережіть що-небудь для себе.

В епоху соціальних мереж люди схильні виставляти напоказ все своє життя заради визнання, лайків та/або коментарів від друзів і незнайомців. Але якщо ви хочете зберегти здоровий глузд, необхідно залишити собі трохи для себе самих.

Повинна існувати якась частина вашого життя і душі, які відкриті тільки для вас. Станьте для себе своїм власним притулком. Інші люди не повинні знаті вас до дрібниць. Якщо ви не залишите трохи своєї особистості для себе, то в якийсь момент відбудеться вигоряння.

Як не дивно, зрозуміти це мені допомогло народження дитини. Я отримувала дуже багато порад про те, як бути хорошим батьком, коли в тебе є діти, і що з їх появою твоя Всесвіт повинна крутитися навколо них.

У період годування груддю і після 100-го розмови про колір какашок, я раптово згадала, що світ не обмежується тільки дітьми. Я почала медитувати і щодня виділяти на собі трохи часу.

3. Вибирайте собі компанію з розумом.

Жакі не довелося вчити мене цього, вона блискуче змоделювала ситуацію. У нас був спільний офіс і люди то і справа заходили, благаючи її про допомогу з тим чи іншим проектом. Але вона була дуже вимоглива.

Коли клієнти віддалялися, вона говорила мені: «Я не можу ставити своє ім’я поруч з іменем» або «Я не можу дозволити собі асоціюватися з цим проектом, тому що це суперечить моїм принципам».

Що це означає?

Працюйте, співпрацюйте і асоціюйте себе з людьми, місцями і промовами, які відповідають тому, ким ви є, у що вірите і чого хочете від життя. Все інше-це марна трата часу. Це ті речі, за яким світ буде про вас судити. Ві – це компанія, з якою проводите годину, і ідеї, які підтримуєте.

З появою інтернету перед нами відкрився необмежений доступ до інформації. Проте не можна заперечувати користь мудрих порад від тих, хто вже проживши ціле життя. Не потрібно фокусуватися лише на відносинах зі своїми однолітками. Нехай у вашому житті буде місце і для зв’язків з іншими поколіннями.

Дружба з Жакі була вирішальною для моєї молодості. Її поради і інтерес до мого життя навчили мене боротися з труднощами, про наближення яких вона вже знала, але і існування яких я навіть поняття не мала.

Усвідомлення дорослого життя – особливо в 20 років, коли нам здається, що у нас різко відібрали молодість – може пригнічувати. Але немає ніякої потреби заново винаходити колесо.

Будьте відкритими для мудрості і життєвого досвіду тих, хто прямо зараз готовий ними з вами поділитися. Зрештою, це може врятувати вашу молодість.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України