25 січня сім років тому загинув Герой Небесної Сотні Роман Сеник

Роман Сеник народився 26 липня 1968 року у Львівській області на Яворівщині. У восьмирічному віці Роман відзначився тим, що врятував дівчинку, яка каталася на санках і впала в річку.

У 1989 році Сеник першим підняв Прапор України в своєму селі.

Роман Сеник служив миротворцем від України в контингенті Миротворчих сил ООН під час війни за незалежність Хорватії, був прапороносцем.

Тричі їздив на Євромайдан, входив в 29-ю сотню самооборони. Постійно чергував з шести до дев’яти годин ранку. Носив із собою прапор України з написом «Турка», через це в сотні його називали «Турківський прапороносець».

Роман Сеник був поранений 22 січня 2014 поблизу стадіону «Динамо» на вулиці Грушевського під час зіткнень з Беркутом, коли Роман стояв з прапором на передовій. Слідство встановило, що поранення сталося кулею для зупинки транспортних засобів. Ці боєприпаси використовували лише спеціальні батальйони МВС, вони не перебували у відкритому продажі. Такими ж кулями були вбиті Сергій Нігоян і Михайло Жизневський. Куля розтрощила кістки і застрягла в легенях, Роман переніс 2 операції в Київській міській клінічній лікарні № 17. Коли стало відомо, що євромайданівець втратив 3 літри крові, кілька сотень людей вишикувалися в чергу, щоб здати кров для потерпілого. У результаті поранення Роману довелося ампутувати руку, проте це не допомогло. Роман Сеник помер 25 січня не приходячи до тями. Таким чином, ставши четвертим загиблим в наслідок сутичок на Грушевського.

Похорон відбувся 27 січня 2014 року у рідному селі Романа Наконечне Друге, Львівської області. Сеник був похований як герой. Односельці самі збирали гроші на похорон, а попрощатися із загиблим прийшло близько трьох тисяч людей. Похований Роман Сеник в братській могилі, де спочивають воїни Української повстанської армії.

21 листопада Роману було посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» – за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних принципів демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народові, проявлені під час Революції гідності.

У 2015 році Сеник посмертно отримав медаль Української православної церкви Київського Патріахату «За жертовність і любов до України».

27 липня 2014 в місті Турка на вулиці Міцкевича, була урочисто відкрита меморіальна дошка Роману Сенику.

Вічна пам’ять Роману Сенику

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

three × five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh