Цей день може стати хорошою точкою відліку для нової звички – порятунку життів.
Переливання крові дозволяє щорічно рятувати мільйони людей. Життя цих людей залежить від тих, хто приймає свідоме рішення здати кров. А між тим, в Україні втричі менше донорів, ніж рекомендує ВООЗ, адже 70% українських донорів здають кров лише один раз. Про гостру потребу донорської крові більшість людей дізнається лише тоді, коли близька людина потрапляє у біду і терміново потребує переливання. Забезпечити своєчасне постачання безпечної крові до пацієнта можливо лише за умови, що українці – кожен із нас – будуть готові не лише стати добровільними донорами і безоплатно здати свою кров, а й робитимуть це регулярно.
У День донора практично у кожному центрі переливання крові відбуваються цікаві заохочувальні акції. Так, наприклад, ДонорUA, найбільша платформа для донорів в Україні, у цей день проводитиме флешмоб
Протягом року регулярно закликають здавати кров такі проекти та організації:
•
• Донорський проект “Zdai Blood” і
• Міжнародний благодійний фонд «Таблеточки», який захищає інтереси дітей з онкогематологічними захворюваннями в Україні.
• Благодійний фонд «Запорука», який допомагає важкохворим дітям у інституті раку, клініці нейрохірургії дитячого віку та гематологічному відділенні у Львові.
• Благодійний фонд «Крила надії», який також допомагає дітям з онкологічними захворюваннями, хто потребує трансплантації органів, мають рідкісні захворювання тощо.
Про те, як стати донором, як підготуватися до здачі крові, протипоказання та де можна здати кров, дивіться на нашому сайті за посиланням: