Авторські статтіЗдоров'я

Усвідомлене довголіття: 12 вправ, що продовжують життя

Не хочеш старіти – тренуй резерви

Сучасна людина живе в середньому 60 — 80 років. Здається, що тільки почав жити, а вже пора вирушати на вічний спокій. Прикро, адже ще древні греки-пеласги вважали, що, вмираючи в 70 років, людина помирає в дитинстві, і самі, за переказами, жили понад 200 років.

Осознанное долголетие: 12 упражнений, продлевающих жизньТак давайте уявимо собі, що процес усвідомленого довголіття — це теж спорт, і позмагаємося в тривалості життя. Дожили до 80 років — можете привітати себе з першим особистим рекордом. Рокb спеціальних тренувань не пропали даром.

Ви відчуваєте себе молодим, бадьорим, повним енергії і сил. І знову щоденні нескладні тренування, які давно вже стали частиною життя і доставляють ні з чим незрівняне задоволення. Ось і 90 років — вік, який вважається старечим, але у вас як і раніше хороша пам’ять, зір, слух, молода еластична шкіра, рухливі суглоби, сильні зв’язки, струнка фігура. І ось, нарешті, жарт про те, що важко прожити тільки перші 100 років, — не жарт, а реальність, але, на відміну від інших столітніх жителів, які в будь-який момент готові до смерті, ви прекрасно підготовлені до життя.

Спорт – це, перш за все, тренування, а що ж тренувати в даному випадку? В процесі старіння резервні можливості всіх наших органів і систем танути з кожним роком. Ось і відповідь: не хочеш старіти – тренуй резерви! Тренувати – значити регулярно використовувати, а використовуються вони в першу чергу тоді, коли чогось не вистачає. Організму може не вистачати їжі, води, кисню, інформації. Їх свідоме, штучне обмеження стимулює використання резервних можливостей, тобто їх тренування. Назвемо цей процес коротко: резерв-тренінги. Подивимося, які вправи можна використати для цієї мети.

Вправа 1 – Дозоване голодування

Обмежимо надходження їжі і отримаємо прекрасний, відомий з найдавніших часів метод відновлення організму – голодування. Це тимчасова, добровільна і повна відмова від їжі. Мета такого голодування – перехід на внутрішнє харчування, тобто використання резервів. Це можливо тільки за умови одномоментного, повного припинення харчування. Тільки вода, причому як можна більш чиста. Стакан соку, наприклад, випитий в цей період, заважає переходу на внутрішнє харчування, блокує механізми збалансованим витратам резервів, і нічого доброго з цього не виходить. Результати досліджень говорять про те, що при повному нетривалому голодуванні харчування власними запасами повністю задовольняє всі потреби організму і є навіть більш повноцінним, ніж звичайне харчування. Всі необхідні речовини в свій час вже були засвоєні, «розкладено по поличках» і тепер для подальшої участі в обміні речовин не вимагають витрат чималої кількості енергії і часу.

Про те, як правильно голодувати і правильно харчуватися, можна прочитати в популярних книгах відомих фахівців з голодування і дієтологів. Однією з настільних книг може бути книга «Диво голодування» Поля Брега. Ось що він писав з цього приводу: «Кожен тиждень, без жодного пропуску я проводжу 24 або 36-годинне голодування. Крім цього, я голодую 7-10 днів чотири рази на рік. Протягом багатьох років, коли я дотримуюся цього графіку і підтримую себе у відмінному стані, я живу, немов ожила динамо-машина. Мій день насичений більше, ніж у іншої людини. Я володію необмеженою енергією для роботи та ігор. Я ніколи не втомлююся, не буваю сонним. Я постійно активний і розумово, і фізично. У мене на все вистачає часу і сил». Цей знаменитий американець загинув у 95 років, займаючись …серфінгом – важким і небезпечним видом спорту. За висновком патологоанатомів, його органи і судини були в чудовому стані.

Вправа 2 – «Сухе голодування»

А тепер подивимося, що відбувається під час так званого «сухого» голодування, коли ми припиняємо не тільки їсти, а й пити. Вода становить майже 70% організму, надходить з питвом і в складі їжі, але, крім цього, близько 400 мл на добу утворюється всередині в результаті окислення жирів. При «сухому» голодуванні кількість цієї метаболічної води значно збільшується, і якийсь час задовольняє потреби організму.

Дослідження фізіолога Адольфа показали, що в стані спокою, при комфортній температури, людина може не пити до 10 днів. Після землетрусу в Мехіко в 1985 р., під завалами був знайдений хлопчик. Він залишився живий, хоча не їв і не пив 13 діб. При «сухому» голодуванні наш організм стає схожий на таке дивовижне творіння природи, як верблюд, який може брести по пустелі без їжі та води до тих пір, поки не вичерпає свої резерви – горб з запасами жиру. Наш «горб» — це надлишки жиру, атероми, атеросклеротичні бляшки в судинах та інший «сміття», який в звичайних умовах організм видалити не в силах.

За деякими даними, регенеруючий і очищаючий ефект сухого голодування в 2-3 рази вище, ніж при голодуванні на воді. Автор перевірив це на собі, і схоже, що це дійсно так. Раз в тиждень став оголошувати процес 36-не голодування (починав з 24-годинної на воді), і після кожної з них самопочуття чудове: відчувається приплив енергії і сил, поліпшується пам’ять, загострюється зір, слух, нюх, смак, збільшується працездатність. Назвемо ці вправи «Верблюд-36» і займемося підрахунками: 4 рази на місяць по 36 годин — це 6 діб «сухого» голодування, які по ефективності рівні приблизно 15 діб голодування з водою. Виходить, що як би півмісяця організм знаходиться в стані очищення і відновлення. Процес старіння сповільнюється.

Вправа 3 – Кисневе голодування

При нестачі кисню виникає гіпоксія, тобто кисневе голодування. Повна відсутність кисню веде до незворотних змін і загибелі, причому, рахунок часу йде на хвилини і секунди. У зв’язку з такою жорсткою залежністю, в організмі існує потужна антигипоксичная система. Вона забезпечує реакцію, як на короткочасне, так і на тривале кисневе голодування.

При короткочасної гіпоксії серце починає битися частіше і потужніше, перекачуючи більше крові; резервне кількість крові надходить з кров’яного «депо» – селезінки: розширюються судини мозку, серця, легенів — життєво важливих органів, найбільш чутливих до нестачі кисню; збільшується рівень гормонів кори надниркових залоз і т. д.

При тривалій гіпоксії, наприклад, високо в горах, збільшується маса легеневої тканини, утворюються нові капіляри у всіх органах і тканинах, збільшується кількість еритроцитів, підвищується вміст міоглобіну (резерв кисню в м язах), активізується безкисневий енергообмін, посилюється продукція гормонів, збільшується кількість активних мітохондрій на одиницю маси клітини, тобто підвищується загальний енергетичний рівень.

Осознанное долголетие: 12 упражнений, продлевающих жизньВ процесі старіння все відбувається з точністю до навпаки: енергетичний рівень падає, погіршується кровопостачання органів, продукція гормонів знижується і т. д. Тому судіть самі, наскільки важлива для довгожителя тренування антигіпоксичної системи. Штучно гіпоксії можна досягти різними способами. Найбільш доступна так звана вентиляційна гіпоксія – дихальні вправи зі зниженою вентиляцією легенів. В літературі можна зустріти велику кількість систем дихання з затримкою на вдиху, видиху, уповільнення видиху і т. п. Всі вони будуть ефективні, тому що дають короткочасну гіпоксію і тренують антигіпоксичну систему.

В якості прикладу можна навести дихальна вправи індійських йогів «кевала-кумбхака», що означає «абсолютно спокійна пауза». Вправи полягає в повному припиненні дихання на тлі максимально розслаблених м язів. Пауза триває стільки, скільки можете витримати, і повторюється кілька разів в день. Менш доступний, але більш ефективний тренінг антигіпоксичної системи — екзогенна гіпоксія. Виникає внаслідок зниження так званого парціального тиску кисню при тривалому перебуванні в умовах високогір’я. Ефект описів вище, але для його досягнення необхідно, як мінімум, 3-4 тижні.

Вправа 4 – Інформаційне голодування

Щодо інформації природа передбачила природне періодичне інформаційне голодування у вигляді сну. Під час сну надходження інформації ззовні максимально обмежено: ми не бачимо, не чуємо, не відчуваємо запахів і дотиків до шкіри, відпочивають смакові рецептори. Мова йде не про поверхневе, а про глибокий, повноцінному сні. Умови для нього – це затемнене приміщення з гарною вентиляцією і звукоізоляцією, комфортну температурою і вологістю повітря, зручним ліжком.

Ознака нормального сну – хороше самопочуття і настрій після пробудження. Ви запитаєте, причому тут резерви? Справа в тому, що під час сну мозок зовсім не діє. Виділяють дві фазі сну – повільного і швидкого. Встановлено, що у фазі швидкого сну активність нервових клітин більшості відділів головного мозку посилюється, досягаючи рівня неспання. Функція мозку – обробка, зберігання та передача інформації, тому його активна робота при обмеженні зовнішньої інформації говорити про те, що йде обробка резервної інформації, що зберігається в пам’яті. Ви спите, а мозок продовжує вирішувати ваші проблеми, залучаючи весь накопичений раніше досвід. Не дарма кажуть: «ранок вечора мудріший». Чимало великих відкриттів було зроблено у сні.

У людини є ще одна потреба, пов’язана з обмеженням зовнішньої інформації, – потреба періодично побути на самоті. Усамітнення — це теж вид інформаційного голодування. Людина для людини — потужний подразник, що вимагає постійної уваги і напруги. Відсутність можливості побути на самоті може призводити до порушень психіки.

Якщо об’єднати всі чотири вправи, то виходить, що ідеальним засобом омолодження є тривалий сон високо в горах, адже під час сну ми не їмо і не п’ємо. А чи знаєте ви, як розвивали свої феноменальні здібності «ніндзя» – середньовічний японський «спецназ»? Способів самовдосконалення і довголіття вони навчалися у монахів–пустельників «ямабусі». Це найзагадковіша з сект, що коли-небудь існували в Японії . Свої секрети вони передавали з уст в уста, їх заборонялося записувати. І що б ви думали означає слово «ямабусі»? Не що інше, як «сплячі в горах». Ось вам і один з ретельно збережених секретів – він в їх назві. Більшість з високогірних курортів СОД особливою популярністю зараз не користуються і абсолютно марно: їх ефект омолодження нічим не замінний.

Всі методи, які ми розглянули, засновані на тому, що організм чогось недоотримує ззовні, але адже грошей в нашому гаманці стає менше не тільки тоді, коли ми їх недоотримуємо, але і коли посилено витрачаємо. Таким чином, змусити організм використовувати свої резерви ми можемо і за допомогою періодичної посиленої роботи окремих органів і систем. Наступні вправи резерв-тренінгу засновані на штучній гіперфункції. Виділені вони досить умовно, адже організм — це єдине ціле і тренування однієї системи незмінно активізує в тій чи іншій мірі всі інші.

Вправа 5 — М язовий тренінг

Функція м’язової клітини – скорочення. При його відсутності м’язове волокно слабшає і зменшується в обсязі – йде процес атрофії. М’язи складають основну частину маси нашого тіла, і якщо хочете їх зберегти – будьте люб’язні регулярно напружувати кожну. Ходіть, бігайте, плавайте, танцюйте, займайтеся на тренажерах! Загалом, робіть все, що завгодно, тільки рухайтеся! Рухатися можна більше або менше, але певний мінімальний обсяг рухів, при якому буде навантажена кожна м яз, повинний виконуватися регулярно. Це основа стабільності не тільки опорно-рухової, але і всіх пов’язаних з нею систем, тобто практично всього організму. З допомогою досвідченого тренера розробіть індивідуальний, відповідний вашим фізичним можливостям, комплекс і не відступайте від нього все життя.

Вправа 6 – Теплорегуляційний тренінг

Постійну температуру тіла забезпечують два одночасно процеси: теплопродукція і тепловіддача. Тренувати механізми терморегуляції можна, штучно змінюючи температуру навколишнього середовища. При зниженні температури (холодової стимуляції) – посилюється зменшується теплопродукція і тепловіддача. При підвищенні температури (тепловий стимуляції) – навпаки.

Методи холодової стимуляції: носіння легкого одягу, повітряні ванни, вмивання обличчя і миття ніг холодною водою, обливання холодною водою, холодний душ, холодні ванни, ходіння босоніж, зимове плавання, кріотерапія та ін.

Методи теплової стимуляції: сауна (турецька, фінська), гарячий душ, гаряча ванна, сонячні ванни, гарячі укутування, заривання в гарячий пісок, купання в термальних джерелах і т. д. Більш жорсткі методи засновані на зміні температур: контрастний душ, холодний басейн після лазні і т. п. Приклад: жителі такого відомого центру довголіття, як долина Хунза, купаються у крижаній води навіть при 15-градусному морозі. 40-річні жінки виглядають як дівчата, в 60 років зберігають стрункість і витонченість фігури, а в 65 років ще народжують дітей.

Вправа 7 – Інтелектуальний тренінг

Робота більшої частини мозку непідвладна нашої волі, але є частина, яку можна і потрібно тренувати, Це кора головного мозку, якій ми зобов’язані наявністю інтелекту. Мільярди нервових клітин, функцією яких є обробка і зберігання інформації, повинні бути регулярно завантажені роботою. В організмі чітко дотримується принцип – «хто не працює, той не їсть». Непрацююча частина перекладається на голодний пайок: доступ крові обмежується, і вона перестає отримувати достатню кількість кисню і поживних речовин. Поступово починається процес атрофії. Якщо не завантажувати мозок роботою, то все відбувається за описаним сценарієм і старече слабоумство забезпечено. Тому довгожитель — це вічний студент, він приречений вічно вчитися, постійно сприймати і переробляти нову інформацію. Кому потрібен 100-річний маразматик? Без збереження інтелекту процес довгожительства втрачає всякий сенс. Отже, вчіться всьому, чому тільки можна! Нехай комп’ютерні курси змінюються курсами японської ікебани, а ті, у свою чергу, курсами іноземної мови, або одна вища освіту змінюється іншою – хто на що здатний, головне — без тривалих перерв.

Вправа 8 – Емоційний тренінг

Один із симптомів у психіатрії – «емоційна тупість». Людина при цьому може все розуміти і логічно мислити, але перестає відчувати емоції, тобто як би перетворюється в ходячий комп’ютер і, по суті, перестає бути людиною. Зберегти емоції в повному обсязі – завдання емоційного тренінгу. Розрізняють такі емоції: радість, смуток, здивування, гнів, відраза, страх, інтерес, радість, презирство, сором і безліч емоційних відтінків. Емоції пробуджують фільми, музика, пісні, театр, живопис, художня література, спортивні змагання і т. д.

Певні емоції можуть переважати. Наприклад, хороша кінокомедія – можливість вдосталь посміятися, мелодрама – поплакати, співпереживаючи героям, випробувати страх у фільмі жахів і т. д. Неправі ті, хто зверхньо ставитися до «мильних опер» – кому що подобається.

Роль емоційного тренінгу неоціненна. Наприклад, американський письменник Норман Казінс позбавився від важкого захворювання хребта, не піддаючись лікам, за допомогою… сміхотерапії. Щодня він дивився дуже смішні комедії, багато сміявся, і поступово хвороба відступила. У XVIII столітті вчений Сіденгам писав: «Прибуття паяца в місто означаає для здоров’я його мешканців набагато більше, ніж десятки навантажених ліками мулів». Є емоції позитивні, негативні, але не можна їх поділяти на погані і хороші: в тій чи іншій мірі необхідні всі.

Вправа 9 – Психотренінг

Бути довгожителем в нашому недосконалому світі можна, тільки маючи стійку треновану психіку – інакше потужний стрес в одну мить знищить все, що ви створювали роками. Бути готовим до будь-яких потрясінь, досконало володіти собою допоможе психотренінг.

Розроблено безліч різних методів. Порадьтеся з психотерапевтом і виберіть найбільш для вас підходящий. Класичний метод – аутотренінг Шульца. Самостійно або краще з допомогою досвідченого інструктора їм можна оволодіти за 2,5 – 3 місяці. Дуже простий і в той же час ефективний один з варіантів методу Куе: в момент засипання і в момент пробудження повторіть подумки кілька разів формулу самонавіювання. Вона повинна бути короткою і чіткою. Наприклад: «Я молодий, веселий і здоровий». Саме в ці моменти сила самонавіювання найбільш велике і організм охоче підкоряється вашій волі.

Вправа 10 – Тренінг системи виділення

В організмі постійно утворюються і в нього потрапляє ззовні велика кількість речовин, що потребують знешкодження та видалення. Система знешкодження і виділення досить надійна. Її механізм відпрацьований мільйонами років, але не розрахований на тривалі перевантаження, які виникають, наприклад, при палінні, частому вживанні алкоголю або неправильному харчуванні. В цьому випадку система починає давати збої і організм поступово перетворюється на звалище відходів з усіма витікаючими наслідками – порушення обміну речовин, хворобами, прискореним старінням. Розмова про довгожительстві при цьому, звичайно, не йде.

Отже, в нормальних умовах система працює бездоганно, але домовимося про те, що довгожитель повинен тренувати все, що тільки можна тренувати. Проблема в тому, що органи, які беруть участь у виділенні, а це печінка, нирки, шлунково-кишковий тракт, легені та шкіра, в основному, не підпорядковані нашій волі. На допомогу приходять давні, випробувані союзники людини – лікарські трави. Допомагає також відповідна дієта і тренінг інших систем.

Печінка. У печінці відбувається знешкодження токсичних і чужорідних речовин, частина їх виводиться з жовчю. Штучне посилення відтоку жовчі стимулює роботу печінки. Жовчогінною дією володіє голодування — при переході на внутрішнє харчування від жовчі розвантажуються як жовчовивідні шляхи, так і жовчний міхур. Жовчогінну дію мають більш 50 лікарських трав.

Нирки. Штучне посилення відтоку сечі стимулює роботу нирок. Сечогінним ефектом володіють кавуни, огірки, виноград, інжир, редька, петрушка, кріп, смородина та ін, а також лікарські трави, з яких готують сечогінні збори.

Шлунково — кишковий тракт. Одна з його функцій – виділення. Хорошим проносним ефектом володіє клітковина рослин. Вживання різноманітних овочів і фруктів – гарантія гарної роботи кишечника. Цьому сприяють і проносні збори трав.

Легені. Видільна функція легень полягає у видаленні вуглекислого газу, ацетону, етанолу та ін, а також у самоочищенні дихальних шляхів від пилу. В цілях тренування тимчасово посилити виділення вуглекислого газу дозволяють дихальні вправи з гіпервентиляцією легенів, тобто зі збільшенням частоти і глибини дихання. Наслідком таких вправ є два ефекти: гіпокапнія — знижений вміст вуглекислого газу в крові, і гіпероксія — підвищений вміст кисню в крові і тканинах. Гіпокапнія стимулює механізми відновлення рівня вуглекислого газу в крові, що в свою чергу є наслідком посилення метаболізму. Таким чином, короткочасна гіпокапнія стимулює обмін речовин. Гіпероксія стимулює механізми захисту від токсичної дії кисню, так звану антиоксидантну систему. Тренування цієї системи надзвичайно важлива, так як вона перешкоджає утворенню хімічно анресивних вільних радикалів. Слабкість її прискорює процес старіння і призводить до таких захворювань, як рак, атеросклероз та ін

Приклад дихального вправи з гіпервентиляцією легенів – вправи йогів «бхастрика», що означає «ковальські хутра»: зробити 10 дуже швидких і сильних вдихів і видихів, після цього вдихнути і затримати дихання на 10 секунд, повільно видихнути. Повторити кілька разів в день.

Хороший метод тренування антиоксидантної системи – барокамера. Прискорити виділення сторонніх часток із дихальних шляхів допомагають збори відхаркувальних трав.

Шкіра. Видільну функцію шкіри здійснюють потові і сальні залози. Функції потових залоз близькі до функції нирок. Загальна їх кількість 3-4 мільйони, але в нормі до 50% знаходяться в неактивного стані. Стимулювати їх можна фізичним навантаженням, теплом (лазня), потогінні травами.

Вправа 11 – Секс-тренінг

Принцип той самий: тренінг зберігає функцію, функція зберігає структуру. Регулярні сексуальні відносини – умова збереження всіх статевих функцій і, відповідно, органів статевої системи. Якби непрацюючі органи просто частково атрофувалися – це було б ще півбіди, але, на жаль, при обмеженні функції у них можуть з’являтися «непрохані гості» у вигляді пухлин і хронічних запальних процесів.

Вправа 12 — Енерготренінг

Більшість функцій здійснюється завдяки електричної енергії. Генераторами її є клітинні органели – мітохондрії, які перетворюють енергію їжі в біопотенціали. Функцію резерву електричної енергії виконують молекули АТФ. Посилення будь-якої функції веде до збільшення витрат електричної енергії з резерву (АТФ) і відновлення резерву за рахунок зростання активності мітохондрій і збільшення їх кількості. Таким чином, тренування будь-якої функції тренує і механізми її енергетичного забезпечення. Штучним методом стимуляції енергообміну є масаж, при якому різко зростає кількість рухомих електричних зарядів за рахунок подразнення контактних екстерорецепторів.

Вправа 13 – Кровопускання

Ця вправо не заснована на обмеженні або гіперфункції. Вона унікальна і геніальна у своїй простоті. Ми просто нахабно відбираємо у організму частина його дорогоцінної речовини – крові. Яких тільки функцій не виконує кров: транспорт кисню, поживних речовин, гормонів, вуглекислого газу, продуктів обміну, участь у терморегуляції, регуляції водно-сольового балансу, імунного захисту. Штучне видалення частини крові змушує організм терміново компенсувати втрати. Відповідно, при цьому стимулюються системи кровотворення, харчування, газообміну, ендокринна, терморегуляції, водно-сольового обміну й імунна. Оперативно задіяні резерви цих систем, а, отже, і механізми відновлення резервів.

Таким чином, кровопускання — це майже ідеальний засіб резерв-тренінгу. Раніше цей метод застосовувався дуже широко, історія його застосування іде вглиб віків. Зараз абсолютно незаслужено майже забута і використовується дуже обмежено. Кровопускання можна зробити за допомогою звичайної ін’єкційної голки, але можна скористатися і послугами таких відмінних фахівців з кровопускання, як медичні пявки. Мало того, що вони це роблять абсолютно безболісно, але при цьому ще виділяють в кров’яне русло корисні біологічно активні речовини.

У природному вигляді регулярна втрата частини крові відбувається у жінок у вигляді менструацій. Чи варто дивуватися тому, що вони живуть довше, ніж чоловіки. До речі, при клімаксі процес старіння прискорюється, незважаючи на штучну гормональну корекцію. Організм, позбувшись звичної щомісячної стимуляції, починає здавати, і кровопускання або пявки тут просто незамінні.

Систематичне донорство – також непоганий метод кровопускання. Забір крові проводять кваліфіковані спеціалісти в умовах гарантованої стерильності. Донор стимулює функції своїх життєво важливих систем, а його кров і приготовані з неї найцінніші препарати приносять користь іншим і, можливо, рятують їм життя. А подивіться, як відмінно виглядають професійні донори.

Висновок

Отже, ви вирішили, що не варто достроково перетворюватися в стару, безпомічну, хвору істоту. З чого ж почати?

Почніть з того, що в один прекрасний день скажіть собі: «Я довгожитель. Я молодий, веселий і здоровий». І не має жодного значення, скільки вам років і якими хворобами ви вже встигли обрости. Пам ” ятайте, що людина — істота самопрограмуюча і самовідновлювана.

Ретельно проаналізуйте початковий стан організму (не завадили б при цьому хороша діагностика і досвідчений лікар) і на цій основі, а також виходячи зі своїх можливостей, розробіть свою індивідуальну, ідеально систему тренувань.

Для початку складіть план резерв-тренінгу на місяць і приступайте.

Безумовно, спочатку буде нелегко, але ми відразу домовилися, що це спорт. А спорт — це праця! Запитайте у будь-якого спортсмена, чи легко йому. Напружте волю і протримаєтеся перший місяць – це той час, який, в середньому, потрібно організму для адаптації до нових навантажень. Після цього тренування поступово починають перетворюватися в потребу і до кінця року вже приносити задоволення. Відомий принцип: «всякий отрута в малих дозах – ліки»; будь-яке зовнішнє вплив, що руйнує організм, в розумних дозах відмінно відновлює його і тримає в тонусі.

Одвічні вороги людини: голод, холод, перевтома, крововтрата і т. д. в системі резерв-тренінгу стають його кращими друзями. Але будьте обережні: всі навантаження повинні бути адекватні фізіологічним можливостям організму. Неприємна втома, дратівливість, апатія, порушення апетиту і сну говорять про те, що ви перестаралися і необхідний відпочинок. А ось приємна стомленість, хороший настрій і самопочуття — ознаки того, що все робиться в світові. Не треба форсувати події і поспішати. Не варто терміново роздягатися до трусів і бігати по вулицях, попутно повідомляючи всім, що ви довгожитель.

Створивши свою індивідуальну систему і приступивши до її виконання, ви ще навіть не кандидат у довгожителі, а лише претендент на це звання і свою «кандидатську» будете щодня захищати приблизно стільки років, скільки вже прожили до цього. Якщо вам, наприклад, 40 років, то ще 40 належить «робота над помилками», і тільки ще років через 40 ві можете оголосити себе довгожителем. Але це для оточуючих, а для себе з першого ж дня ви твердо вирішили: зробити контрольну діагностику та її результати порівняти з вихідними даними. У процесі еволюції природа «заклала» в організмі механізми автоматичної тренування структур. Цей «автопілот» дає можливість прожити і людині, і тваринам їх середню тривалість життя. Можливість прожити більше може дати тільки усвідомлені, штучні тренування. Тваринам це не дано, але у людини величезна перевага: він володіє розумом, волею і здатністю до самонавіяння. Завдяки цим якостям, вона може досягти і досягає самих неймовірних результатів.

Так що ж заважає нам застосувати ці якості для продовження життя? Розум у даному випадку необхідний для того, щоб створити свою власну, індивідуальну систему тренувань. Воля — щоб послідовно йти до мети. Здатність до самонавіювання — для того, щоб навіяти собі, що ви дійсно будете жити стільки, скільки захочете, залишаючись при цьому в хорошій інтелектуальної, емоційної і фізичної формі. Homo sapiens має всі шанси перетворитися в homo sapiens longaevitatis — людину розумну довгожителя.

У процесі тренувань необхідно берегти себе, але не можна жаліти. Чим старша людина, тим більш аскетичний спосіб життя вона повинен вести: менше їсти, більше рухатися, легше одягатися і т. д. Якщо він починає жаліти себе, бідного, втомленого, обмежувати в рухах, багато і смачно їсти, – це початок кінця. Природа безжально знищує старіючих ледарів. Ну, а старіти ми практично починаємо з 18-20 років, коли в міжхребцевих дисках з’являються перші ознаки дистрофії. Так що робіть висновки!

Основною ознакою будь-якого спорту є тренування. Таким чином, резерв-тренінг як система спеціальних тренувань, спрямованих на збільшення тривалості життя, має право на існування як окремого виду спорту. І це спорт для всіх, незалежно від віку та стану здоров’я. У ньому всі мають шанс на успіх у вигляді додаткового періоду життя. І якого життя! Активного, повноцінного, наповненого боротьбою

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.