Життя

13 речей, яких не роблять психологічно стійкі люди

Візьміть на озброєння вправи, які допоможуть вам стати найкращою версією себе

Ми часто чуємо поради: «думай позитивно і станеться щось хороше» або «Продовжуй працювати і у тебе все вийде». І хоча ці мудрі слова не позбавлені здорового глузду, але навіть такі благі припущення не допоможуть вам досягти своїх цілей, якщо ваша поведінка залишається нездоровим. Вміння визначити і швидко позбутися від токсичних думок, звичок та почуттів, які зводять нанівець всі ваші зусилля, вісь ключ до виховання в собі психологічної стійкості.

Для прикладу порівняйте психологічну і фізичну силу людини. Хоча для підтримки своєї фізичної форми бодібілдер слід здоровим звичкам і регулярно відвідує спортзал, не менш важливо, щоб він вчасно позбавлявся від токсичних звичок начебто нездорового харчування. Ніякої комплекс вправ не допоможе наростити м язову масу, якщо ви їсте шкідливу їжу.

Те ж саме стосується і психологічної витривалості – вона вимагає наполегливої праці, самовідданості і практики. Крім того, величезну роль тут відіграє вироблення у собі здорових звичок і відмова від шкідливих: від негативного мислення, непродуктивних зайняти і руйнівних емоцій.

Психологічна витривалість завжди сприяє досягненню вами ваших мети, будь то бажання бути більш терплячим або стати відомим спортсменом. Визначте свою схильність до скоєння найбільш поширених помилок і візьміть на озброєння вправи, які допоможуть вам стати найкращою версією собі.

Нижче перераховані 13 справ, яких не роблять психологічно стійкі люди:

1. Вони не жаліють себе.

Багато життєвих проблеми і нещасть неминучі, але звичка жаліти себе це завжди питання особистого вибору. Жалість до себе не вирішить ваші проблеми, будь то нездатність заплатити за рахунками або несподівана хвороба. Якщо ви звикли жаліти себе кожен раз, коли ситуація стає напруженою, постарайтеся навчити свій мозок підміняти жалість вдячністю. Психологічно витривалі люди не витрачають свій час і енергію на роздуми про проблему, а зосереджуються на пошуках рішення.

2. Вони нікому не дають владу над собою.

Проблеми і непрості життєві обставини можуть пробудити в людини спокуса звинуватити в їх появі інших людей. Але подібні думки дають оточуючим владу над ними. Поверніть собі свою силу, повністю прийнявши на себе відповідальність за власні думки, почуття і поведінку. Вміння взяти контроль у свої руки це базова складова виховання людиною психологічної стійкості і створення ним того життя, до якого він прагне.

3. Вони не ховаються від змін.

Хоча всі ми відчуваємо себе в безпеці у своїй зоні комфорту, але спроби уникнути зіткнення з новими випробуваннями є найсерйознішою перешкодою на шляху до повноцінної і заможного життя. Вміння розпізнати своє бажання ухилитися від змін через дискомфорту, викликаного необхідністю займатися чимось новим, може виявитися першим кроком на шляху до поліпшення вашого життя. Чим терплячіше ви будете до неприємним почуттям, викликаним змінами (наприклад, вибір нової роботи або розрив нездорових відносин), тим впевненіше ви станете у своїй здатності побудувати для себе гідне майбутнє.

4. Вони не витрачають енергію на речі, які не можна контролювати.

Як правило, всі ми переживаємо з неправильним причин. Так, замість того, щоб зосередитися на підготовці до шторму, ми витрачаємо свою енергію на боязнь шторму, якого може взагалі не бути. А якщо б ми витратили цю ж енергію на речі, якими можемо управляти, то були б більш підготовленими до всіх несподіванок нашого життя. Слідкуйте за настанням моментів, коли вам хочеться почати турбуватися про те, на що ви можете вплинути (на кшталт рішень інших людей чи поведінки конкурентів), і спрямуйте свою енергію на щось більш продуктивне.

5. Вони не намагаються комусь догодити.

Багато говорять, що їм все одно, що про них думали оточуючі. Але найчастіше це дія захисного механізму, мета якого – захистити людину від страждань і болю, викликаних невиконанням. Любителі догоджати бувають різні. Іноді розпізнати таких людей можна за кілометр, а іноді їх страх розгнівати когось захований глибоко всередині. Дії і слова, які можуть викликати неприязнь, вимагають мужності, але по-справжньому автентична життя передбачає вміння жити у відповідності зі своїми цінностями, нехай ваші рішення і не користуються популярністю.

6. Вони не бояться йти на обміркований ризик.

Щодня ми приймаємо десятки, якщо не сотні – рішень, не звертаючи уваги на ступінь їх ризикованості. Як правило, ці рішення ґрунтуються на емоціях, а не на реальному рівні ризику (будь то рішення одягнути шолом на велосипедну прогулянку або взяти позику). Рішення, прийняті виходячи зі страху, не мають нічого спільного з великим ризиком. Часто ірраціональні емоції й ненадійні. Вам ні за що не стати винятковою особистістю без уміння ризикувати і точно розраховувати ступінь ризику для прийняття кращих рішень.

7. Вони не зациклюються на минулому.

Хоча аналіз минулого і витяг з нього уроків є важливою частиною виховання психологічної стійкості, тривалі роздуми про нього все ж можуть бути шкідливими. Примиритися з минулим заради отримання насолоди від теперішнього та планування майбутнього може бути непросто, особливо якщо ви пережили багато невдач, але це необхідний крок у становленні вашої кращої версії себе.

8. Вони не здійснюють одну й ту ж помилку по кілька разів.

Було б непогано навчитися витягувати уроки з кожної допущеної нами помилки, щоб не робити її двічі. Але реальність така, що всі люди схильні повторювати свої помилки. Витяг них уроків вимагає смирення і готовність шукати нові стратегії зростання. Психологічно витривалі люди не приховують свої помилки і не виправдовуються за них. Вони перетворюють їх у можливості для саморозвитку.

9. Вони не заздрять чужому успіху.

Отримання вашим колегою підвищення або розповіді друзів про їх досягнення можуть викликати у вас почуття заздрості. Але обурення, викликане чужими успіхами, лише завадить вам реалізувати власні цілі. Якщо ви будете впевнені у своєму визначенні успіху, то перестанете заздрити звершення оточуючих і зосередитеся на втілення своєї мрії.

10. Вони не здаються після невдачі.

Почувати сором, відчай і повну поразка із-за невдалої першої спроби це цілком нормально. Нас з самого раннього віку вчать тому, що невдача-це погано, але неможливо досягти успіху без помилок. Психологічно стійкі люди ставляться до невдач як до доказу того, що вони змушують собі працювати на межі можливостей з метою реалізувати весь свій потенціал.

11. Вони не бояться залишатися наодинці з собою.

У сучасному мінливому світі усамітнитися в тиші людям коштує величезних зусиль над собою. Багато хто з нас боятися залишитися одні з-за дискомфорту, викликаного відсутністю яких-небудь дій. Але час, витрачений на собі, є найважливішою складовою виховання психологічної стійкості. Психологічно стійкі люди самі шукають для себе можливість усамітнитися зі своїми думками, проаналізувати досягнутий прогрес і сформулювати цілі на майбутнє.

12. Вони не вважають, що світ їм щось винен.

Дуже легко почати вважати, що всі навколо вам щось винні. Але очікування, поки світ або населяють його люди дадуть вам те, що, на вашу думку, вони вам повинні даті, навряд чи можна назвати ефективною життєвою стратегією. Якщо ви занадто зайняті, щоб самим взяти ті, чого ви заслуговуєте, то у вас не вистачить часу зосередитися на тому, що ви самі повинні дати світові. У кожного з нас є дар, яким ми можемо поділитися з людьми, незалежно від того, наскільки «справедливої» буде така угода.

13. Вони не чекають миттєвих результатів.

Хіба не було б чудово, якби все в житті відбувалося по натисненню кнопки? Часто ми настільки звикаємо до свого світу «без черг і очікування», що наш мозок починає вірити в миттєвість всього, що відбувається. Але результати саморозвитку людини надходять набагато повільніше, ніж хотілося б. Будь то бажання скинути вагу або статі більш поблажливим, все відбувається поступово, а віра в миттєвий успіх призводить тільки до розчарування. Психологічно стійкі люди знають, що справжні зміни потребують часу, а тому готові наполегливо працювати над отриманням результату.

Але є і хороша новина: здатність розвинути в собі психологічну стійкість є у кожної людини. Але для цього необхідно усвідомити наявність у собі руйнівних думок, поведінки і почуттів, що заважають вам реалізувати весь свій потенціал. Визначивши сфери, що вимагають вашого втручання, переходите до виконання вправ на виховання психологічної стійкості, що допоможе вам виробити у собі здорові звички і статі психологічно витривалішими.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України