Ніхто і ніщо не може підштовхнути вас в депресію. Умови і обмеження, які ви відчуваєте у своїх відносинах, здатні створити негативне середовище, діючу на вас негативним чином. Обізнаність про те, що ваші відносини знаходяться на негативному рівні, допоможуть зробити правильний вибір. Зміни такого роду здатні внести лише позитивні зміни у ваше життя.
1. Ви не маєте право голосу
Відсутність контролю над тім, що щодня відбувається у ваших відносинах, є ознакою того, що ваш партнер повністю контролює всю ситуацію. Кожен з вас повинен мати рівне право голосу у розподілі обов’язків, у виборі видів діяльності, грошових рішеннях та інших справах.
2. Ви боїтеся реакції партнера
Гнів вашого партнера може змусити вас піти ще далі в ізоляцію, що є ознакою депресії. Уникання спілкування з вашим партнером не усуне пригноблені всередині вас почуття, а лише посилить їх.
3. Ви залежите від партнера
Дослідники університету штату Іллінойс вивчили, який вплив надає депресія на відносини. Вчені розглядали людей з діагнозом депресія (про що було відомо їх партнерам). Результати їх досліджень виявили 8 негативних факторів, використаних в якості ознак депресії.
Отже, 8 факторів негативного впливу депресії на відносини:
• емоційне навантаження;
• проблеми в інтимному житті;
• проблеми спілкування;
• ізоляція;
• відсутність або нестача енергії /мотивації;
• залежність від відносин;
• непорозуміння;
• невизначеність.
4. Відносини як важкий тягар
Ваші відносини лежати непосильною ношею у вас на грудях, змушуючи відчувати себе нерухомим і нездатним піти, зробити рух вперед або змінити ситуацію на краще. Потрібна велика внутрішня мужність і сила, щоб визнати, що відносини пригнічують вас. Тільки тоді ви зможете рухатися далі.
5. Відсутність соціальної підтримки
Дослідники з Мічиганського університету вивчили фактори ризику депресії в романтичних стосунках і виявили, що відсутність соціальної підтримки поза партнерства є одним з основних факторів, що впливають на ті, чи випробовував один з партнерів симптоми депресії. Відсутність соціальної підтримки може також включати в себе і відсутність підтримки з боку членів сім’ї.
Ви можете відчути, що ваш партнер не хоче, щоб ви бачили ваших друзів, але це важливо для вашого психічного здоров’я. Не дозволяйте своїм відносинам відчувати себе більш пригніченим, уникаючи друзів і членів сім’ї, які можуть допомогти вам впоратися з вашими почуттями до партнера.
6. У вас є бажання, щоб все виправити, але не вистачає сил
Ви бажаєте більш щасливих, позитивних відносин з вашим партнером. Однак, сили і енергія, необхідна для роботи над проблемами не в межах вашої досяжності. Депресія часто призводить до відсутності фізичної енергії. Наприклад, коли ви нездатні діяти навіть над тим, щоб поліпшити ситуацію.
7. Ви прикладаєте більше зусиль, ніж ваш партнер
Можливо, ви проробляєте більше домашньої роботи, ніж ваш партнер. Деколі нерівномірний розподіл роботи у відносинах змушує відчувати себе пригніченим. Особливо, коли ви незадоволені дисбалансом і не можете його змінити.
8. Ви не можете згадати той момент, коли сміялися разом зі своїм партнером
Якщо ви відчували більше радості та позитивних емоцій у своїх відносинах, то не ставили б питанням, згідно з яким ваші відносини змушують відчувати себе пригніченим. Щастя видно в кількості усмішок і порції сміху, розділяється люблячими партнерами. Якщо вам не вистачає цього позитивного і досить емоційного елемента, ви можете відчувати себе пригніченим.
9. Ви надмірно турбуються про майбутнє ваших відносин
Коли ви відчуваєте, що ваші відносини змушують вас впадати в депресію, ви можете відчувати безнадія щодо свого майбутнього. Неможливість прогнозувати: призведуть стосунку до щасливого кінця або змусять хворіти від випробовуваного почуття занепокоєння і стресу. Безнадія в свою чергу змушує вас відчувати себе пригніченим.
10. Ваш партнер не слухає
Спілкування особливо важливо для здорового і романтичного партнерства. Відсутність бажання слухати призводить до почуття власної ізольованості і пригніченості. Ваш партнер повинен звертати увагу на вас під час спілкування. В противному разі це призводить до негативних наслідків.
11. Ви шукаєте того, з ким можна обговорити ваші власні відносини
Емоційний обман — це одна з точок зору. При цьому розповіді про власні проблеми у відносинах з ким-то ще, говорити про неможливе спілкуванні зі своїм партнером. Саме цей фактор робить вас пригніченим.