Техно

1 січня загадковий сигнал надійшов з найближчої до Сонця зоряної системи – Проксима Центавра b

Екзопланету Проксима Центавра b виявили лише 2016 року. На ній є рідка вода, як вважають вчені, та може бути атмосфера

Дивний сигнал, який міг дістатися Землі з найближчої до Сонця зоряної системи, досліджують як ознаку позаземного життя – повідомляє BBC.

Експерти кажуть, що є ознаки того, що сигнал надійшов з екзопланети Проксима Центавра b, “суперземлі” зі скелястою поверхнею, на якій, як вважається, є рідка вода, і яка розташована у 4,2 світлових роках від Землі.

Деякі дослідження навіть припускали, що на цій планеті існує атмосфера. Екзопланета Проксима Центавра b є частиною зоряної системи Альфа Центавра, найближчої до Сонця.

Сигнал виявив у 2019 році гігантський радіотелескоп, який знаходиться в Австралії, і відтоді науковці намагалися зрозуміти це явище.

І серед розглянутих гіпотез є те, що його походження пов’язане з якоюсь формою життя за межами Землі.

“Це був сигнал, який з’явився один раз і ніколи не повторювався. Він мав частоту, яку не випромінюють наземні пристрої, такі як супутники і кораблі”, – пояснила BBC Mundo Мар Гомес, докторка фізичних наук з Мадридського університету Комплутенсе.

Як його виявили?

Обсерваторія Паркс розташована у Новому Південному Уельсі, Австралія. Її називають “блюдом” через форму радіотелескопа, який працює там вже 50 років. Саме він виявив дивний сигнал.

Цей радіотелескоп використовувався в кількох космічних місіях і обмінюється інформацією з різними структурами, такими як NASA.
Telescopio de Australia

Дивний сигнал помітив радіотелескоп в Австралії

“Мова йде про дуже важливий телескоп, і слід пам’ятати, що він використовувався для отримання зображень посадки Аполлона-12 на Місяці”, – каже пані Гомес.

Дослідниця додає, що обсерваторія також координує роботу з такими місіями, як проєкт Search for Extraterrestrial Intelligence (SETI).

Дивний сигнал привернув увагу вчених.

“Оскільки в космосі немає звуку, єдиний спосіб, яким ми можемо спілкуватися, це, так би мовити, радіохвилі. Ми можемо випромінювати їх в космічний простір, і, можливо, на іншій планеті або зоряній системі існує форма життя, яка намагається спілкуватися”, – пояснює дослідниця.

Проєкт Breakthrough Listen, який присвячений спостереженню та аналізу ознак життя у Всесвіті, також працює над дослідженням сигналу.

Це – фонд з бюджетом у 100 мільйонів доларів, який на момент запуску у 2015 році підтримував Стівен Гокінг.

Згідно з інформацією, отриманою британським виданням The Guardian, Breakthrough Listen в найближчі місяці опублікує звіт про розслідування цього сигналу.

Гігантський телескоп знаходиться на південному сході Австралії

Пані Гомес зазначає, що наразі наукова спільнота не поширює інформацію щодо дослідження сигналу, який міг надійти з Проксима Центавра b.

NASA оцінює Проксима Центавра b як екзопланету, трохи більшу за Землю (у 1,27 рази). Її виявили лише у 2016 році.

Пошук позаземного життя

Дедалі більше вчених стверджують, що до пошуків позаземного життя слід ставитися більш серйозно.

У лютому науковий кореспондент BBC Паллаб Гош повідомив, що це було одне з прохань на зустрічі Американської асоціації сприяння розвитку науки в Сіетлі.

У той час директор Національної радіоастрономічної обсерваторії США Ентоні Біслі заявив, що Вашингтон має отримати більшу підтримку цієї галузі досліджень, яку багато років відкидали ті, хто фінансує державні проєкти.

У NASA також є свої проєкти у цій сфері, і це виходить за рамки астрономічних спостережень.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України