Місця, які майже зруйновані туристами. Фото

Сьогодні все більше людей воліють проводити відпустки не вдома, а відправляються на пошуки пригод в закордонні країни і знайомляться з світовими пам’ятками. Однак багато хто не розуміють, що дбайливе ставлення до навколишнього світу – запорука того, що знамениті місця будуть радувати інше людство ще багато років. Багато популярні точки на карті опинилися під загрозою руйнування саме із-за напливу туристів та їх діяльності. Представляємо вашій увазі 10 популярних пам’яток, які знаходяться на межі зникнення.

1. Ангкор-Ват, Камбоджа

Гігантський індуїстський храмовий комплекс, присвячений богові Вишні, є головним визначною пам ” яткою країни. Саме він зображень на державному прапорі Камбоджі. Незважаючи на те, що гроші, виручені з відвідин культурної пам ” ятки, йдуть на його реставрацію, саме туризм є тією причиною, яка завдає шкоди цьому шедевру.

2. Антарктида

Місця, які майже зруйновані туристами. Фото

Суворе місце вічного холоду давно вже перестало бути недоступним для туристів. Вода і земля забруднюються так швидко, що це ставить під загрозу існування унікальних флори і фауни континенту.

3. Велика Китайська стіна

Місця, які майже зруйновані туристами. Фото

Дві третини стіни, довжина якої раніше становила 21 000 км, зруйнована. Виною тому не лише варварська поведінку людей, які кидають сміття, малюють графіті, але і втручання природи. А відсутність фінансування для реставрація пам ” ятки, прискорює згубний процес.

4. Венеція, Італія

Місця, які майже зруйновані туристами. Фото

Подумати тільки, щодня місто відвідують понад 80 тисяч туристів. Людей тут так багато, що багато хто просто не можуть насолодитися видом на пам ” ятки. А великий потік круїзних суден блокує водні шляхи.

5. Галапагоські острови (Еквадор

Місця, які майже зруйновані туристами. Фото

На цьому шматочку раю на Землі мешкають унікальні тварини, в тому числі і черепахи, в честь яких острови отримали свою назву. Тут також можна зустріти єдиний вид пінгвінів, які живуть так близько до екватора. А морські котики люблять відпочивати на пляжі.

Але скрізь, де з’являється людина, змінюється все. Екосистема цього місця така тендітна, що у 2007 році ЮНЕСКО був змушений включити його в список об’єктів всесвітньої спадщини.

6. Колізей, Італія

Місця, які майже зруйновані туристами. Фото

Зараз Колізей більше схожий на купу каміння, ніж на велику історичну пам’ятку. І виною тому не тільки природні процеси руйнування, але і діяльність туристів, кожен з яких вважає своїм обов’язком взяти хоча б камінь на пам’ять.

7. Мачу-Пікчу, Перу

Місця, які майже зруйновані туристами. Фото

Уряд Перу було змушене обмежити кількість відвідувачів, що відвідують головну визначну пам’ятку країни до 2 500 чоловік в день. Але навіть це не допомогло. Стародавнє місто продовжує залишатися під загрозою руйнування.

8. Єгипетські піраміди

Місця, які майже зруйновані туристами. Фото

Великі піраміди Гізи – єдине з семи чудес світу, що збереглося на сьогоднішній день. Однак і їм, і Сфінкса загрожує руйнування через великого потоку туристів. А найменша спроба реставрувати пам ” ятки не обертається нічим хорошим.

9. Острови Пхипхи, Тайланд

Місця, які майже зруйновані туристами. Фото

Райське місце стало популярними серед туристів після прем’єри фільму “Пляж”, який знімався у цій місцевості. Однак тепер влада Таїланду серйозно замислюється над тим, щоб закрити в’їзд на острови з-за їх забруднення.

10. Стоунхендж, Великобританія

Місця, які майже зруйновані туристами. Фото

Людство досі безуспішно намагається розгадати таємницю комплексу мегалітів, що знаходиться в графстві Вілтшир. Тому потік туристів тут не вичерпується круглий рік. Це призвело до того, що кількість каменів скоротилося, частина з них була зруйнована, а спроби відреставрувати їх не допомогли повернути пам ” ятника історичну точність.

Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

x

Вам буде цікаво

Полярник показав, як живуть і працюють люди при супернизьких температурах. Фото

Антарктична станція «Восток» була побудована в 1957 році і є єдиною внутрішньоконтинентальної станцією Росії. Там ...