Авторські статтіЗдоров'я

Що буде з організмом, якщо вживати ківі щодня

Ківі хоча і давно відомий в нашому суспільстві фрукт, але тим не менш не дуже популярний. Найчастіше люди віддають перевагу яблукам, апельсинам і бананам, а цей яскравий зелений плід покритий жорсткою шкіркою, вибирають рідко. І дуже даремно, адже це справжнє джерело корисних властивостей для організму.

Склад ківі, калорійність, енергетична цінність

Середня вага ківі – 100 р. Більшу частину фрукта становить вода – 84%. Також в ньому є білки (близько 1%), жири (менше 1%), вуглеводи (близько 10%). Фрукт цей низькокалорійний. Енергетична цінність одного середнього ківі – 48 ккал. Ківі – хороший джерело харчових волокон. Крім того, до його складу входити нікотинова кислота і різні цукри.

Ківі багатий вітамінами, а саме: С, А, В1, В2, РР, В6, 12, К, К1 (філохінон), D, а також бета-каротином. Цей плід містять багато клітковини, калію, кальцію, магнію, пектин, фосфор, марганець, залізо, цинк, антиоксиданти, амінокислоти, фруктові кислоти, рослинний білок актинідін, флавоноїди, органічні кислоти. У ківі міститься фермент актидин, розкладає білки. Він сприяє розщепленню білків, нормалізації рівня згортання крові, позитивно впливає на ШКТ. У ківі багато антиоксидантів, а особливо в шкірці. Так що ківі можна їсти прямо з нею, але ретельно очистивши від волосків.

Ківі здатний виводити зайву сіль з організму, що корисно для її шанувальників. Пара ківі середнього розміру забезпечує 1/4 потреби нашого організму у фолієвій кислоті. Піридоксину у фрукті менше – 4% від добової норми. Цей вітамін потрібен вагітним, жінкам, а також дітям і літнім людям.

Ківі слід вживати при цукровому діабеті, оскільки вона має низький глікемічний індекс, і одночасно є смачним продуктом. Фрукт містить природний цукор, але в оптимальній кількості, що не порушує вуглеводні метаболічні процеси, і навіть несе певну користь для діабетиків.

У чому користь шкірки ківі?

У шкірці ківі міститься безліч антиоксидантів. Тому ківі має протиракову, протизапальну та антиалергенним властивістю. У шкірці в 3 рази більше антиоксидантів, ніж в самому плоді. Тому рекомендується їсти ківі прямо з шкіркою. Звичайно, перед цим слід збрити волосся пристосуванням для чищення моркви або ж тупим ножем.

Шкірка ківі, на думку європейських вчених, володіє антисептичними властивостями, може допомогти при дисбактеріозі. Вважається, що завдяки шкірці ківі знищуються такі мікроби, як стафілокок і кишкова паличка.

Користь ківі для боротьби із зайвою вагою

Низька калорійність цього фрукта, зміст розщеплюють жири ферментів і ензимів відмінно допомагає для схуднення. Дієтологи давно помітили, що ківі – прекрасне джерело рослинної клітковини. У дрібних чорних насінні є багато нерозчинної клітковини. Вона дозволяє нормалізувати травлення під час дієти, зменшити час проходження стільця через травний тракт. Ківі володіє невеликим проносним ефектом.

Розчинні харчові волокна, які також є у фрукті, легко вбирають води, створюючи необхідний для придушення апетиту обсяг в шлунку.

З-за того, що ківі допомагає нормалізувати травлення, дієтологи радять їсти після всієї трапези. Ківі запобіжить важкість у шлунку, а також допоможе ниркам. Вважається, що фрукт сприяє виведенню зайвої рідини з організму.

Існує навіть дієта на основі ківі. Основна ідея дієти полягає в споживанні низькокалорійних продуктів та обов’язкової норми – 5 ківі в день. Деякі фахівці рекомендують робити регулярно розвантажувальний день з допомогою ківі. Для цього потрібно з’єднання їсти близько 1 кг цього фрукта на протязі дня. Пити можна тільки негазовану воду.

Зміцнення імунної системи

Фрукт у великих кількостях містить універсальний вітамін С. Того, в холодну пору року і епідеміологічні періоди слід вживати 1-2 плоди ківі в день, щоб підвищити імунітет і захистити організм від вторгнення хвороботворних мікроорганізмів. Крім свого основного властивості, аскорбінова кислота бере участь в обмінних процесах, захищає клітини організму від ушкоджень, згубного впливу вільних радикалів, омолоджує організм і попереджує процес передчасного старіння.

Ківі при вагітності

Ківі — фрукт, незамінний для нормального перебігу вагітності. Цей факт обумовлений вмістом у ньому фолієвої кислоти, яка необхідна в процесі виношування плоду. Жіночий організм потребує в цьому вітаміні і при плануванні зачаття. Крім того, фолацин необхідний будь-якій людині для нормального кровотворення, росту здорових клітин, функціонування ЦНС і кору головного мозку.

Нормалізація роботи серцево-судинної системи

Ківі містить калій в досить великих кількостях. Цей незамінний мікроелемент для нормалізації роботи серця, зміцнення стінок судин, регулювання артеріального тиску. Крім того, калій виводить з організму зайву рідину, запобігаючи і усуваючи набряки.

Кровотворення

Ківі містить багато заліза, яке необхідне для кровотворення і регулювання гемоглобіну в крові. Лікарі рекомендують вживати фрукт людям, які страждають анемією, або перенесли значно крововтрату. Крім того, у ківі міститься унікальний елемент — актинідін, який регулює білкові обмінні процеси, а також нормалізує згортання крові. Фрукт попереджує утворення тромбів, активно розщеплюючи жири, які можуть закупорювати і блокувати артерії.

Ківі для очищення нирок

Ківі має властивість виведення з організму надлишку солі, що значно покращує роботу нирок. Фрукт проводити профілактику утворення каменів і піску в нирках, знижує ризик розвитку нефриту, пієлонефриту. Крім попередження сечокам’яної хвороби, фрукт перешкоджає утворенню каменів у жовчному міхурі.

Ківі для краси

Екзотичний плід регулює пігментацію волосся, попереджаючи появу сивини. Велика кількість цинку, що міститься у фрукті, зміцнює нігті і волосся. Фрукт необхідний для здоров’я шкіри, покращує її колір і загальний стан, попереджує старіння, завдяки вітамінам А і Е, сконцентрованих в ньому. Речовина також регулює вироблення статевих гормонів.

Нормалізація роботи ШЛУНКОВО-кишкового тракту

Фрукт, з’єднання їдений після основного прийому їжі, благотворно впливає на ШКТ. Багато людей вживають його в їжу для зниження печії. Ківі володіє профілактичною властивістю проти важкості в животі та виникнення відрижки.

Ківі корисний для ЦНС

Медики рекомендують вживати в їжу принаймні один фрукт, щоб позбавитися від депресій і неврозів. Ківі виліковує від стресів, запобігає розлади сну. Фрукт рекомендується до вживання для спортсменів, оскільки ківі є натуральним джерелом поповнення фізичних сил і енергії, виступає як стимулятор.

Профілактика онкологічних захворювань

Завдяки концентрації в своєму складі бета-каротину та аскорбінової кислоти, ківі виробляє ефективну профілактику розвитку злоякісних пухлин. Крім того, в цьому фрукті зустрічається рідкісне поєднання вітамінів В6 і В9, що дозволяє організму швидко засвоювати корисні речовини і зберігати їх протиракові властивості

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України