Авторські статтіНовини

Архієпископ Клаудіо Марія Челлі про ситуацію у Венесуелі

Дуже складною залишається ситуація у Венесуелі, яка протягом кількох місяців стикається з серйозною політичною кризою.

Так вважає архієпископ Клаудіо Марія Челлі, який нещодавно повернувся з цієї країни, де, як спеціальний посланець Папи, зустрічався з усіма сторонами внутрішнього конфлікту. Після серії дискусій, проведених у період з жовтня між урядом і опозицією, які досі не привели до угоди, очікується, що сторони сядуть за стіл переговорів 13 січня 2017 року.

Архієпископ Челлі поділився своїми думками у великому інтерв’ю італійському католицькому телебаченню “TV2000”. Він підкреслив, що венесуельці хоробрі люди, які, незважаючи на існуючі проблеми, не втрачають надії, і зазначив, що “питання для всіх залишається однаковим: “Яку країну нинішнє покоління хоче залишити своїм дітям?”. Ієрарх зазначив, що, хоча всі вже втомилися від цієї ситуації, однак, варто зрозуміти, що немає іншого виходу з кризи, крім спільного пошуку рішень. “Діалог є єдиним способом; немає іншого шляху!”, – підкреслив папський посланець.

Він додав, однак, що така ситуація є свого роду зобов’язанням, причому для всіх. “Ця відповідальність стосується також переговорів. Мова тут не є самоціллю. Мова йде про пошук вирішення нагальних проблем, які впливають на людей, що страждають протягом тривалого часу”, – сказав папський посланник у Венесуелі.

На думку архієпископа Челлі, посередництво Церкви у врегулюванні конфлікту може зіграти значну роль. “Якщо дипломатія є загальним благом, світом, повагою до людської гідності, звичайно ж, все це близько Церкви, – зазначив ієрарх. – Ці ідеї і цінності належать місії Церкви. Іноді ми використовуємо слово “дипломатія”, щоб вказати на те, якими повинні бути мова і поведінка людей. Тому потрібно правильно розуміти, яке послання несе слово “дипломатія”, – сказав спеціальний представник Папи. Святий Престол бере активну участь у переговорах між владою і опозицією у Венесуелі в якості посередника.

Потрібно нагадати, що Франциск особисто написав лист до Президента Венесуели, в якому висловив своє ставлення до ситуації в країні, а потім прийняв на аудієнції у Ватикані. Він побажав Венесуелі вирішити свої проблеми шляхом діалогу, а не конфронтації. Опозиція неодноразово підкреслювала, що бере участь у переговорах виключно тому, що на них є представник Понтифіка. Венесуела вже протягом багатьох років переживає серйозну економічну і політичну кризу. На піку масових протестів два роки тому багато опозиційних політиків були заарештовані і засуджені до тривалих термінів позбавлення волі. На останніх парламентських виборах в країні перемогла опозиція. Було зібрано більше двох мільйонів підписів за проведення референдуму, спрямованого на зміну соціалістичного Президента Ніколаса Мадуро.

КМЦ нагадує, католицькі єпископи Венесуели зробили заяву, в якій зазначають, що надзвичайні дії уряду тільки погіршують економічну кризу в країні.

Джерело: Католицький Медіа-Центр

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України