Авторські статті

Звернення до донорів України через активацію бойових дій на сході

Зараз на фронті активізувалися бойові зіткнення і тільки сліпий не помічає, що відбувається. На тлі активізації бойових дій у громадян зазвичай прокидається почуття обов’язку і бажання допомогти тим, хто перебуває на передовій. В першу чергу, що приходить в голову кожному з нас – піти і здати кров для поранених. І ось тут виникає основна проблема всього донорства України про яку й поговоримо.

Основним кровоспинну компонентом є свіжозаморожена плазма, одержувана з крові. Фактично сама кров є лише підтримкою і заміщенням втраченої, а плазма – основною кровоскладовою, життєво необхідним елементом, без якого неможливо зупинити серйозні кровотечі.

Але виникає наступна проблема. Свіжозаморожена плазма може вливатися пацієнту лише після повторного обстеження, термін якого дорівнює до півроку. Це пов’язано з тим, що більшість вірусів, у тому числі і СНІД, може мати тривалий інкубаційний період. Тому, вся плазма отримана від донорів, протягом півроку перебуває на карантині, в очікуванні коли прийде донор і просто здасть аналіз … Не чергову порцію крові, а всього лише аналіз.

Патовість ситуації в тому, що практично всі донори, що поспішають на допомогу в екстрених ситуаціях, гордо собі вішають брелок “Лінії життя”, демонструючи свою громадянську позицію, в той час як його поява через пів року є куди більш важливо, але так і не відбувається . І це не викликано неосвіченістю донора, оскільки всіх їх інформують про повторну явку для здачі аналізу, а скоріше лінню або спадом ажіотажу.

Зараз загострилися боєзіткнення… Не виключаю, що буде повернута активна фаза АТО, тому перш за все, слід зараз приходити не новим донорам, а тим хто здавав кров раніше. Відносно Одеси це в першу ж чергу стосується всіх тих, хто здавав кров 2 травня! Оскільки їх плазма уже готова на видачу, але як і раніше знаходиться на карантині в очікуванні повторного обстеження. Хочете допомогти? Не створюйте авральних ситуацій – паніка і хаос зараз нікому не потрібні.

Злой Одессит

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

12 − 10 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.