Українці в Чехії

Звернення до вірних Чехії перед Великоднем

Текст опублікований на прохання співтовариства «Українські волонтери та їх друзі в Празі»

У 2020 році православні християни відзначатимуть Пасху в незвичних умовах – 19 квітня в період карантину, встановленого у зв’язку з епідемією коронавіруса COVID-19.

У Чехії заборонено відвідування общественных місць, заборонено збиратися разом не більше двох осіб. З будинку можна виходити тільки на роботу, за продуктами в магазин чи аптеку. Великдень стане моментом істини для кожної православної родини, бо як має наочно показати, ми зуміли створити Церкву в своїх сім’ї ях.

Сьогодні ми стали свідками пізнавального та корисного досвіду: коли віруючі, які звикли висловлювати свої релігійні почуття через відвідування храмів і присутність на божественних літургіях, змушені сидіти вдома з-за світової пандемії. Багато виявилися відрізані від своєї роботи, сім’ї і духовного життя. І тут виникає багато питань, особливо напередодні святкування Христового Воскресіння.

Великдень 2020 — це своєрідний іспит: чи зуміли ми створити в своїх будинках Церква з щирими сімейними традиціями і молитвою? Навчилися дякувати Бога і молитися?

«Настане час, коли не будуть поклонятися ні на горі, ні на інший, а тільки в душі. Тому що це і є справжнє щире поклоніння», – тлумачення глави 4 вірша 23 з Євангелія від Іоанна

І така можливість настала!

Годину побачити, як ми вміємо шанувати Господа не в храмі Божому, а в тому, що витворили у власній родині.

Пам ” ятайте, що ваша віра не залежить від походу до церкви і ті, що ви пропустите пасхальне богослужіння, ще нічого не значить. Навпаки, покажіть, що ви свідомі, не піддаєте інших і себе небезпеки та сидіть вдома. Увімкніть богослужіння онлайн і подивіться всією родиною!

Нехай Світло Воскресіння Христового дасть нам силу перебороти всі труднощі, які випали на нашу долю!

І давайте всі разом допоможемо Чехії тім, що починаючи з 00:01 до 24:00 пожертвуємо гроші лікарні Fakultní nemocnice Plzeň (подробиці за посиланням https://www.pomocnemocnicim.cz/nemocnice/9 )

У Пльзені живе багато українців, а міська лікарня не так добре фінансується, як празькі клініки. Окрім лікування пацієнтів там ще вчаться і практикуються майбутні лікарі. Якщо у єтнамське співтовариство подарувало лікарні апарат штучної вентиляції легенів, то чому б і нам всім разом не скинутися і не допомогти? Тим більше на свято.

Давайте в неділю, кожен у кого є можливість, пошлемо на рахунок лікарні гроші. Це буде краще пожертва у нинішній важкий для всіх час.

Fakultní nemocnice Plzeň

Číslo účtu: 20001-33739311 / 0710

Variabilní symbol: 0002019

Poznámka: «COVID – SPASIBO».

Слово “COVID” означає, що пожертва у зв’язку з коронавірусом, а слово “SPASIBO” — це подяка всім чеським лікарям від російськомовних жителів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України