Звернення до вірних Чехії перед Великоднем

Текст опублікований на прохання співтовариства «Українські волонтери та їх друзі в Празі»

У 2020 році православні християни відзначатимуть Пасху в незвичних умовах – 19 квітня в період карантину, встановленого у зв’язку з епідемією коронавіруса COVID-19.

У Чехії заборонено відвідування общественных місць, заборонено збиратися разом не більше двох осіб. З будинку можна виходити тільки на роботу, за продуктами в магазин чи аптеку. Великдень стане моментом істини для кожної православної родини, бо як має наочно показати, ми зуміли створити Церкву в своїх сім’ї ях.

Сьогодні ми стали свідками пізнавального та корисного досвіду: коли віруючі, які звикли висловлювати свої релігійні почуття через відвідування храмів і присутність на божественних літургіях, змушені сидіти вдома з-за світової пандемії. Багато виявилися відрізані від своєї роботи, сім’ї і духовного життя. І тут виникає багато питань, особливо напередодні святкування Христового Воскресіння.

Великдень 2020 — це своєрідний іспит: чи зуміли ми створити в своїх будинках Церква з щирими сімейними традиціями і молитвою? Навчилися дякувати Бога і молитися?

«Настане час, коли не будуть поклонятися ні на горі, ні на інший, а тільки в душі. Тому що це і є справжнє щире поклоніння», – тлумачення глави 4 вірша 23 з Євангелія від Іоанна

І така можливість настала!

Годину побачити, як ми вміємо шанувати Господа не в храмі Божому, а в тому, що витворили у власній родині.

Пам ” ятайте, що ваша віра не залежить від походу до церкви і ті, що ви пропустите пасхальне богослужіння, ще нічого не значить. Навпаки, покажіть, що ви свідомі, не піддаєте інших і себе небезпеки та сидіть вдома. Увімкніть богослужіння онлайн і подивіться всією родиною!

Нехай Світло Воскресіння Христового дасть нам силу перебороти всі труднощі, які випали на нашу долю!

І давайте всі разом допоможемо Чехії тім, що починаючи з 00:01 до 24:00 пожертвуємо гроші лікарні Fakultní nemocnice Plzeň (подробиці за посиланням https://www.pomocnemocnicim.cz/nemocnice/9 )

У Пльзені живе багато українців, а міська лікарня не так добре фінансується, як празькі клініки. Окрім лікування пацієнтів там ще вчаться і практикуються майбутні лікарі. Якщо у єтнамське співтовариство подарувало лікарні апарат штучної вентиляції легенів, то чому б і нам всім разом не скинутися і не допомогти? Тим більше на свято.

Давайте в неділю, кожен у кого є можливість, пошлемо на рахунок лікарні гроші. Це буде краще пожертва у нинішній важкий для всіх час.

Fakultní nemocnice Plzeň

Číslo účtu: 20001-33739311 / 0710

Variabilní symbol: 0002019

Poznámka: «COVID – SPASIBO».

Слово “COVID” означає, що пожертва у зв’язку з коронавірусом, а слово “SPASIBO” — це подяка всім чеським лікарям від російськомовних жителів.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

four × five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh