Здоров'я

Зв’язок ожиріння і онкології

Ожиріння – серйозна і дуже актуальна проблема світового масштабу. Появу надмірної ваги провокують гормональні зміни, генетична схильність, споживання фаст-фудів та іншої “неправильної” їжі, відсутність регулярних фізичних навантажень. Але ожиріння – це не тільки естетична проблема, адже люди, які страждають на нього, в рази більш схильні до розвитку серйозних захворювань, ніж ті, хто має нормальну вагу. Це артеріальна гіпертензія, діабет II типу, патології серцево-судинної системи. Крім цього, надмірну вагу відносять до одного з факторів ризику розвитку онкологічних захворювань. Розглянемо більш докладно зв’язок між жировими відкладеннями і раковими утвореннями, а також приділимо увагу тому, як відбувається лікування ожиріння хірургічним методом.

Зв’язок між зайвими кілограмами і онкологією

Сучасна медицина виділяє такі найбільш ймовірні причини розвитку онкології у людей з надмірною вагою:

  • підвищений вміст в крові інсуліну, що провокує розвиток деяких видів злоякісних пухлин;
  • надлишок естрогенів, які виробляє жирова тканина;
  • хронічні запальні реакції, що нерідко зустрічаються у людей з надмірною вагою;
  • здатність жирових клітин самостійно синтезувати біологічно активні елементи, що стимулюють ріст пухлин.

Люди, які мають надлишкову вагу, зштовхуються з колоректальним раком, злоякісними новоутвореннями в грудях, матці та ендометрії, нирках, щитовидній та підшлунковій залозі, простаті, жовчному міхурі, стравоході, голові і шиї. Перші два захворювання зустрічаються найбільш часто. Рак стравоходу, підшлункової залози і жовчного міхура – практично не піддаються лікуванню.

Але незалежно від виду захворювання, позбутися від нього набагато складніше, ніж запобігти. Щоб мінімізувати ймовірність виникнення таких патологій, треба схуднути.

Види хірургічного лікування ожиріння

Далеко не завжди дієтологи в змозі впоратися з проблемою надмірної ваги. Якщо традиційні способи схуднення не дають належного результату, вам допоможе баріатрична хірургія, тобто оперативне втручання. Вона показана людям з індексом маси тіла 35-40, в тому числі і тим, хто має супутні діагнози: артеріальна гіпертензія, цукровий діабет та ін.

Сучасна медицина пропонує декілька варіантів оперативного лікування ожиріння:

  • шлункове шунтування: видалення частини шлунка;
  • гастроектомія: видаляється та частина шлунка, яка відповідає за почуття голоду;
  • бандажування: вшивається силіконовий бандаж, що обмежує обсяг шлунка;
  • внутрішньошлунковий балон: м’який силіконовий балон наповнюється фізіологічним розчином і розміщується в шлунку, забезпечуючи відчуття ситості;
  • гастроплікація: вертикальне ушивання шлунку з утворенням складки, завдяки якій істотно знижується обсяг шлунка.

Баріатрія гарантує втрату ваги від 32 до 53 кг за 36 місяців в залежності від виду втручання. Більш детально про особливості процедури і постопераційне відновлення розповість ваш лікар. На відео представлена одна з баріатричних операцій, це гастроплікація, або СЛІВ-2.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України