Авторські статті

Польські прикордонники ретельно перевіряють документи українців, які повертаються додому

Польським прикордонникам дали розпорядження ретельно перевіряти Українців які повертаються по біометрії та навіть візі назад в Україну.

Зараз на кордоні складається наступна ситуація:

Заробітчани які їхали на роботу по біометричних паспортах зараз мають неприємні ситуації на кордоні, а саме Польські прикордонники змушують при виїзді з Польщі всіх покинути автобуси та довести своє легальне перебування в Польщі, переглядають терміни перебування, запитують, що робили в Польщі, якщо термін перебування безперервно 2 або 2,5 місяці одразу просять показати “Освядчення” та умову по якій працювали, дозвіл на роботу. Якщо таких документів у вас не буде, то очікуйте одразу депортацію на 6 місяців та штраф.

Також перевіряють людей які їхали по візах чи дійсно працювали у того роботодавця від якого Запрошення, скільки працювали і навіть чи знають вони польську мову. Просять відповісти на елементарні запитання польською або ж таки прочитати щось елементарне. Знання польської перевіряють для того щоб запевнитись, що заробітчанин працював саме у Польщі , а не поїхав далі в Німеччину чи Чехію по польській візі.

Ситуація дійсно складна тому моя вам порада зберігати всі документи які вам надають при оформленні, працювати тільки на легальній основі, якщо їдете по візі то працювати саме у того роботодавця від якого у вас запрошення. Якщо їдете до іншого роботодавця, уважно віднестись до перероблення вашого запрошення на інший офіційний документ. Тим, хто їде по польських візах «куди подалі», враховувати цю ситуацію на кордоні, пересікати кордон словацький, угорський або літаком.

Тому що така ситуація буде відбуватись ще досить довгий період.

Петро Лобода

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.