ЄС|NATO

Зупинено ще один проект російського Газпрому – «Турецький потік». Угорщина та Сербія залишаться без газу

На тлі вдалої диверсії на газотранспортній системі «Північний потік» у Балтійському морі стало відомо, що Центральне управління імпорту та експорту Нідерландів (CDIU) ще 17 серпня достроково відкликало ліцензію у компанії-оператора «Турецького потоку» – теж проекту російського Газпрому.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

«У розпорядженні Радіо Свобода опинилися внутрішні документи South Stream Transport B.V. Це нідерландська донька Газпрому, яка займається експлуатацією та обслуговуванням газопроводу «Турецький потік». З документів випливає, що газопровід фактично мав бути зупинений 17 вересня, а це означає, що Угорщина та Сербія можуть залишитись практично без газу», – пише видання.

Передбачається лише транспортування газу в кількості, необхідної для забезпечення лише аварійної підтримки з метою недопущення завдання шкоди навколишньому середовищу.

«Керівникам структурних підрозділів від 14 вересня цього року за підписом головного виконавчого директора компанії Олега Аксютіна наказано призупинити виконання всіх договорів, що стосуються технічного супроводу газопроводу (включаючи проектування, виготовлення, складання, випробування, ремонт, технічне обслуговування та навчання (стосовно затверджених робіт газопроводом), всі види підтримки, включаючи усні», – пише видання.

Також South Stream Transport B.V. не може більше експортувати до росії обладнання та матеріали, які перебувають у списку санкцій ЄС.

Компанія подала заявку на нову ліцензію, проте ніхто не знає, чи буде її видано після інцидентів у Балтійському морі.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України