Війна РФ проти України

Результати використання “народного” супутника: росіяни за два дні втратили бронетехніки на більшу суму, ніж коштує весь проєкт

Міністр оборони Олексій Резніков розповів про перші результати використання даних з супутників ICEYE, яке стало можливим завдяки донатам українців на «Байрактари» у Фонд Сергія Притули. Згодом зібрані кошти були витрачені на проєкт «Народний супутник», який вже себе окупив.

Резніков нагадав у Facebook, що «один супутник повністю працює на потреби нашої оборони, ще майже два десятки залучаються, коли є необхідність». Й додав, що «наразі усі наші очікування повністю справдилися».

«Сили оборони України, насамперед – бойові бригади ЗСУ, вже деякий час отримують потік даних з супутників ICEYE. Знімки безпосередньо розшифровують та опрацьовують фахівці воєнної розвідки Міноборони, які пройшли відповідне навчання», – пояснює структуру роботи Резніков.

За озвученими ним даними, «за перші два дні роботи супутника було виявлено понад 60 одиниць бойової техніки, яку ворог намагався замаскувати у лісосмугах та за іншими перешкодами». Це стало можливим завдяки технології Synthetic aperture radar (SAR), яку використовують супутники ICEYE. Від оптичних супутників ця техніка була майже повністю замаскована.

По цілях, які виявили супутники ICEYE, було нанесено вогневого ураження. Зокрема, у районі н.п. Хрещенівка та Українка на Херсонщині, а також поблизу Новоселівки на Донеччині.

«Фактично, тільки за ці два дні ворог втратив бронетехніки на більшу суму, ніж коштує весь проєкт з супутниками. Але головне – це допомагає зберегти життя наших воїнів, які безцінні», – зазначає Резніков.

Міністр додав, що дані SAR стануть ще більш важливими восени та взимку, «коли погана погода, хмарність чи сніг». Сьогодні через супутники ICEYE «здійснюється систематичний моніторинг основних районів ведення бойових дій на півдні та сході».

Резніков зазначив, що у найближчі місяці з допомогою волонтерів можуть бути реалізовані ще «декілька цікавих ідей, які мають потенціал стати народними проєктами».

По-третє, відомості надходять від аналітиків до бойових підрозділів дуже швидко. Російським окупантам буде складніше приховувати свої наміри, це ще більше ускладнить їхню логістику. Тому ще раз хочу подякувати усім, хто долучився до фінансування цієї ініціативи, команді Фонду Сергія Притули – за її втілення, підприємцю Максиму Полякову – за дуже важливе сприяння. Це – реальний внесок у зміцнення оборони України завдяки технологічній перевазі. Адже у російських військ таких можливостей немає. – продовжив Олексій Рєзніков.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України