Сили оборони України розгромили російську броньовану групу, яка пішла на штурм у районі села Тоненьке (Авдіївський напрямок).
Про цей найбільший з початку війни танковий наступ і поразка путінської армії пише видання Forbes.
За інформацією журналістів, минулої суботи, 30 березня, РФ хотіла прорвати українські позиції в районі Авдіївки за допомогою 36 танків та 12 БМП. Бій розгорнувся вздовж дороги від окупованого російською армією села Тоненького до населеного пункту Уманське, що контролюється ЗСУ: 25-а бригада Збройних сил України помітила велику колону з 48 машин і завдала по ній удару.
В результаті Росія втратила 12 танків та вісім БМП.
Forbes підкреслює, що це може свідчити про дві суперечливі тенденції. Так, якщо ще кілька тижнів тому російська армія, яка зазнавала дефіциту техніки після важких боїв за Авдіївку, розвертала піхоту для настання на захід від населеного пункту, то останнім часом все змінилося і РФ на цьому напрямі відновила використання бронемашин.
Водночас, той факт, що ЗСУ змогли розбити таку велику і добре озброєну російську колону, може говорити і про іншу тенденцію: українська армія все ще здатна організовувати жорстку оборону, незважаючи на брак боєприпасів. Це можливо завдяки комбінованому використанню мін, артилерії, протитанкових ракет та безпілотників.
Forbes зазначає, що тактика комбінованого застосування різних засобів ураження з’явилася у ЗСУ через дефіцит боєприпасів. Зокрема, відсутність постачань снарядів підштовхнула Україну до розширення масового виробництва безпілотників FPV, завдяки чому українські військові можуть тепер використати меншу кількість артилерійських снарядів для атак на російські штурмові групи, координуючи свої дії з найближчими операторами FPV, які добивають залишки ворога.
На думку авторів статті, така тактика «продовжуватиме формувати поле бою» навіть після того, як до України прибуде нова партія боєприпасів.
«Найближчими тижнями та місяцями українці, швидше за все, продовжать оборону від російських штурмових груп, переважно координуючи свої гаубиці та безпілотники. Але зараз артилерії може бути більше, ніж останні місяці», — йдеться у матеріалі.
Російська армія зіткнулася із проблемою високих втрат практично з перших днів повномасштабного вторгнення в Україну. Експерти Oryx вважали, що за два з невеликим роки війни РФ втратила понад 15 000 танків, літаків, кораблів, артилерійських гармат, ракетних систем, БМП і БТРів, командних пунктів та пунктів зв’язку, безпілотних літальних апаратів, вантажівок постачання тощо. на суму, яка може сягати сотень мільярдів доларів. При цьому майже п’ята частина втраченої техніки (2935 одиниць) була захоплена ЗСУ.
Реальні масштаби російських втрат можуть бути значно вищими, оскільки не всі випадки вдається зафіксувати. Наприклад, Збройні сили України повідомляють, що з 24 лютого 2022 року РФ втратила 342 літаки та 325 вертольотів.