При цьому дуже схоже, що мова йде не про класичний Improved HAWK Phase III, а значно цікавішу та сучаснішу версію
Джерело: Defence Express
Міністерство оборони Іспанії повідомило про початок навчання нової групи українських зенітників, які мають опанувати зенітний ракетний комплекс HAWK. Навчання проходять на базі 74-го зенітно-артилерійського полку, який включатиме теоретичну та практичну частину за інтенсивною програмою.
На оприлюднених світлинах видно, як українські бійці знайомляться з пусковою, батарейним командним пунктом та іншими елементами ЗРК.
Водночас поки залишається під питанням кількість HAWK, які були отримані ЗСУ. Все що наразі є – це взагалі перше підтвердження його отримання Україною, що сталось нещодавно. Тоді Командувач ПС ЗСУ Микола Олещук показав перше відео його застосування у ніч на 23 жовтня.
У жовтні минулого року вже колишній міністр оборони Олексій Резніков повідомив, що загалом Україна має отримати від Іспанії чотири HAWK.
Але офіційно міноборони Іспанії у листопаді 2022 року повідомило про відправку до України чотирьох пускових установок, а не ЗРК.
І це глобальна різниця, бо в один ЗРК HAWK класично входить шість пускових, а також командний пункт та дві РЛС.
![Склад Improved HAWK Phase III](/wp-content/uploads/2023/11/d40cc6d010f1b5dbd657ccbb25797aac.jpg)
Тобто питання, де для ЗСУ взяли всі інші компоненти HAWK навіть для одного повноцінного комплексу
залишається відкритим, але точно, як мінімум один, вже стоїть на бойовому чергуванні в Україні.
А підготовка нової групи зенітників означає те, що до передачі готуються й наступні ЗРК цього типу. І поки все більше вказує на те, що формування цих зенітних ракетних комплексів відбувається не зовсім класичним шляхом. Справа в тому, що остання версія цього комплексу, HAWK XXI, передбачає заміну старих радарів на сучасний AN/MPQ-64 Sentinel та цифровізацію комплексу.
![Склад HAWK XXI](/wp-content/uploads/2023/11/bafbdb734ac1ac3d499f763c630aafb4.jpg)
Й зрештою саме це може пояснити доволі довгі строки постачання вже наявних ЗРК, бо мова йде про його модернізацію. Водночас дальність знищення цілей, попри кращі можливості AN/MPQ-64 Sentinel
залишаються без змін – дальність знищення цілей до 50 км, що робить його більш ніж адекватним за можливостями ЗРК середньої дії.