Економіка

“Зоря” – “Машпроект” завершує випробування цивільної версії власного газотурбінного двигуна

ДП НВКГ “Зоря” – “Машпроект” завершує випробування цивільної версії свого нового газотурбінного двигуна номінальною потужністю 32 МВт. Подібна розробка може зацікавити Китай

Про це повідомив генеральний директор держпідприємства Олексій Жуковець і додав, що наступним етапом буде створення його військової (морської) версії.

“У нас є перспективний двигун 32 МВт. Наш найновіший двигун, яким можна було б оснащувати великі потужні кораблі. Зараз ми закінчуємо його випробування в цивільній версії та вже можна було б переходити до виготовлення морської версії”, – розповів він.

З огляду на велику потужність нового ВМД, оснастити їм порівняно невеликі військові кораблі (корвет або фрегат) не вдасться – вони застосовують набагато менші турбіни (до 20 МВт). Тому, найбільш імовірним замовником таких виробів на підприємстві вважають Китай, який масово будує і великі кораблі (зокрема, есмінці різних типів).

“Це напевно найперспективніший двигун, який можна було б запропонувати ринку Китаю. Тому що це країна, яка будує великі кораблі та там це може бути потрібно”, – зазначив Олексій Жуковець.

Він також додав, що переговори на цю тематику з китайськими представниками вже проходили, але в той час не дійшли згоди через фінансових питань.

Про перші успішні тестові випробування нового ВМД потужністю 32 МВт на “Зоря” – “Машпроект” стало відомо в серпні 2018 року. Влітку 2020 року на підприємстві повідомили про активізацію роботи зі створення нового базового газотурбінного двигуна в “цивільному” варіанті.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України