Авторські статтіНовини

Зонд Juno зробив фотографію «перлини» на Юпітері

Космічний дослідницький зонд Juno, що належить США, передав чергові знімки під час зближення з Юпітером. На фотографіях можна чітко розглянути незвичайний ураган, який за своєю формою і колірною гаммою нагадує гігантську перлину, розмір якої досягає розміру Землі.

Кілька днів тому зонд Juno втретє зробив зближення з Юпітером, на цей раз його траєкторія польоту була на відстані всього 4 тисячі кілометрів від верхнього шару хмар планети. На цей раз вчені задіяли велику частину інструментів, з їх допомогою вдалося отримати більш повні дані про структуру Юпітера, а також зазирнути в його ядро.

Під час зближення зонд задіяв головну камеру JunoCam, вона знадобилася для фотографування однієї з семи знаменитих «перлин» планети. Вони являють собою урагани незвичайного білого кольору, кожен з них міг би з легкістю поглинути всю Землю. Дані «перлини» відкриті вченими в 1986 році, їх відмінна риса – обертання проти годинникової стрілки, а також те, що їх кількість постійно змінюється.

Вдалося отримати фотографії ураганів на відстані 24,6 тисячі кілометрів від поверхні планети-гіганта. До моменту зближення з Юпітером Juno досяг швидкості в 200 тисяч кілометрів в годину, а це є абсолютним рекордом для космічних апаратів.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.