Світове наукове співтовариство довгих п’ять років чекало початку роботи космічного апарату, посланого вченими NASA найбільшій планеті Сонячної системи. Лише влітку минулого року, незважаючи на труднощі і деякі дефекти в управлінні, стали надходити перші знімки, відкрили багато несподіваного.
У понеділок міжпланетний зонд Juno під час чергового зближення зробив і передавши на Землю нові унікальні знімки Юпітера. Вчені отримали можливість детально розглянути знамените Велике червоне пляма, яке є бурхливим протягом століть ураганом, а також дослідити морфологію «вічного шторму». Також було помічено зародження нового вихрового потоку ближче до екватора планети.
За словами дослідників, важко переоцінити значення знімків, що дозволяють зрозуміти, нарешті, які природні сили можуть підтримувати стабільність шторму протягом трьох століть. Тим більше, що зміна кліматичних умов на Землі може призвести до схожих процесів всередині атмосфери. Вчені вже кілька років говорять про аномальні вихрових потоках, що зароджуються там, де раніше для цього не було ніяких передумов.