Кардинал Берк: Католики повинні дозволити Христу царювати у їх житті

Перед обличчям сучасних ворогів Церкви, які намагаються «проникнути в життя Церкви і зіпсувати Наречену Христову шляхом апостазії від Апостольської віри», католики повинні свідомо поставити себе під «Царювання Христа», – вважає кардинал Реймонд Берк.

Кардинал, котрий є одним із чотирьох авторів «dubia» і провідним захисником ортодоксії в Церкві, сказав учасникам щорічного форуму «Rome Life Forum», що Христос, як Цар, править над Нареченою Христовою, над світом і повинен також царювати над людськими серцями.

За словами кардинала, «у Христі реалізовується правильний порядок усіх речей, єдність неба і землі, як Бог задумував від самого початку». Він наголосив, що Царювання Христа над людськими серцями не є якимось «ідеалом, до якого можуть досягнути тільки певні особи, але воно є тим, до чого усі ми є покликані».

«Воно, швидше, є поняттям божественної ласки, що допомагає навіть найслабшим і найбільш стражденним особам досягнути героїчного рівня чеснот, якщо ця особа співпрацює з божественною ласкою», – сказав він.
Певні католицькі теологи, вірні споконвічному вченню Церкви про шлюб, моральне життя та прийняття таїнств, висловили занепокоєння новаторським вченням, що йде від найвищих рівнів Церкви і представляють моральне життя лише як «ідеал», до якого слід лише прагнути, пише LifeSiteNews.

За словами кардинала, вірні католики повинні дозволити Царюванню Христа панувати в їх житті «перш за все, через совість, «голос Божий», що виражає Його закон, вписаний у серці кожної людини».

«Послух Царюванню Христа виражається у рішенні і спробах узгоджувати свої думки, слова та вчинки з Христом, котрий живе для нас в Апостольській Традиції», – додав він.

Кардинал Берк наголосив, що Царювання Христа стосується не лише християн, але і усіх в світі, включаючи і тих, хто займає політичні посади: «Царювання Христа, по своїй природі, є універсальним, тобто поширюється на усіх людей, увесь світ. Воно не є царюванням лише над вірними чи речима, що стосуються Церкви, але усіх людей і усіх справ».

Кардинал також заохотив католицькі сім’ї розмістити у своїх домах образ Пресвятого Серця Ісусового, щоб таким чином поставити себе під правління Христа: «Царювання Христа в домівках звільняє усіх членів родини і сім’ї, як суспільства, даючи змогу втішатись усіма правами та виконувати обов’язки у відповідності з Божою волею».

Він також додав, що участь у Євхаристії є «найбільш дієвим та досконалим способом для переміни людських сердець через єдність із Серцем Христовим, через підкорення Його Царюванню чистої і безкорисливої любові».

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

6 + thirteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh