Космічний зонд Juno, замкнений на орбіті навколо Юпітера з 4 липня, зробить свій наступний обліт планети в неділю, оголосило NASA. Це буде означати третій близький проліт космічного корабля навколо газового гіганта Юпітера.
Хоча наукові інструменти на борту Juno зібрали дані протягом першого близького проходу над Юпітером в серпні, показуючи, що магнітні поля планети і полярні сяйва більші і потужніші, ніж спочатку передбачалося, вони були не в змозі зробити це під час іншого обльоту в жовтні, коли космічний апарат несподівано увійшов в безпечний режим.
“Це буде перший раз, коли ми плануємо використовувати всі можливості Juno, щоб досліджувати внутрішню структуру Юпітера з допомогою свого гравітаційного поля. Ми розраховуємо на те, що сила тяжіння Юпітера може розкрити нам минуле і майбутнє газового гіганта”, – сказав головний дослідник Скотт Болтон з Південно-західного дослідницького інституту в Сан-Антоніо, штат Техас.
Під час свого найближчого підходу в майбутньому обльоті, космічний зонд буде парити всього в 2,580 милях над вершинами хмар Юпітера. Сім з восьми наукових приладів будуть включені для збору даних, коли це станеться.
За кілька днів до свого іншого близького обльоту 19 жовтня, NASA було змушене відкласти маневр, який вкоротив орбітальний період Juno від своїх нинішніх 53,4 до 14 днів. Таке рішення було прийнято після того, як вчені агентства виявили, що пара зворотних клапанів, які регулюють потік гелію до двигунах Juno, були несправні.