Вчені розробили зонд для пошуку життя на супутнику Юпітера

Підлідний океан супутника Юпітера Європи, може містити мікробну життя, вважають вчені. Основна проблема, яка стоїте перед дослідниками в даний час – товщина льоду Європи, яка становить від двох до 30 км і не дозволяє безперешкодно досліджувати поверхню води.

На зустрічі Американського геофізичного союзу в столиці США, вчені презентували пристрій, який допоможе вирішити питання з вивченням океану під товщею льоду – атомний тунельний зонд. Такий робот з ядерною установки здатний проникнути крізь оболонку льоду до поверхні океану супутника Юпітера. При цьому зонд за допомогою встановлених інструментів зможе провести дослідження води і визначити ознаки можливої життя. Крім цього, робот візьме проби льоду і води, для подальшого вивчення вченими.

Варто відзначити, що вчені на протягом не одного десятка років намагаються визначити, чи є життя на інших небесних тілах Сонячної системи. Супутник Юпітера – найбільш близький кандидат на цю роль. Зараз до кінця не відомо, наскільки робочим є план по запуску експедиції на Європу і на яку дату вона запланована.

Не так давно повідомлялося, що зонд, запущений 41 рік тому, покинувши межі Сонячної системи. Вчені повідомляють, що через 10 років апарат вичерпає все своє паливо і втратить зв’язок з нашою планетою. Однак, зараз зонд продовжує передавати інформацію про природу міжзоряного середовища. В даний час апарат знаходиться на відстані 18 мільярдів кілометрів від Землі.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

1 × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh