Авторські статтіТехно

Вчені розробили зонд для пошуку життя на супутнику Юпітера

Підлідний океан супутника Юпітера Європи, може містити мікробну життя, вважають вчені. Основна проблема, яка стоїте перед дослідниками в даний час – товщина льоду Європи, яка становить від двох до 30 км і не дозволяє безперешкодно досліджувати поверхню води.

На зустрічі Американського геофізичного союзу в столиці США, вчені презентували пристрій, який допоможе вирішити питання з вивченням океану під товщею льоду – атомний тунельний зонд. Такий робот з ядерною установки здатний проникнути крізь оболонку льоду до поверхні океану супутника Юпітера. При цьому зонд за допомогою встановлених інструментів зможе провести дослідження води і визначити ознаки можливої життя. Крім цього, робот візьме проби льоду і води, для подальшого вивчення вченими.

Варто відзначити, що вчені на протягом не одного десятка років намагаються визначити, чи є життя на інших небесних тілах Сонячної системи. Супутник Юпітера – найбільш близький кандидат на цю роль. Зараз до кінця не відомо, наскільки робочим є план по запуску експедиції на Європу і на яку дату вона запланована.

Не так давно повідомлялося, що зонд, запущений 41 рік тому, покинувши межі Сонячної системи. Вчені повідомляють, що через 10 років апарат вичерпає все своє паливо і втратить зв’язок з нашою планетою. Однак, зараз зонд продовжує передавати інформацію про природу міжзоряного середовища. В даний час апарат знаходиться на відстані 18 мільярдів кілометрів від Землі.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України