Авторські статтіЗдоров'я

Знижений тиск: як допомогти собі

Люди з низьким артеріальним тиском дуже рідко звертаються до лікаря. Для них занепад сил і безпричинна слабкість – нормальний стан, до якого вони вже звикли. Через відсутність енергії якість життя, природно, погіршується.

Але, перефразовуючи відомий вислів, можна сказати, що здоров’я гіпотоніків в руках самих гіпотоніків. Того, щоб підняти тонус і повернути хороше самопочуття, треба вчитися допомагати своєму організму.

Якщо ти відчуваєш слабкість, прокинувшись вранці:

 1. Ще лежачі в ліжку, ретельно потри вушні раковини. Потягнися. Зігни ноги в колінах, випрями. Розведи руки в сторони. Потім поволі сядь в ліжку, не звішуючи ноги на підлогу. Посидь. І тільки через кілька секунд опусти ноги і повільно, встань. Так тобі вдасться уникнути запаморочення.
 2. Прийми контрастний душ. Він необхідний для тренування судин.
 3. Приготуй ідеальний для гіпертоніка сніданок – чашка кави і бутерброд з маслом і сиром або шматочком солоної риби. На відміну від гіпертоніка, меню людини з низьким тиском більш калорійне. Йому недостатньо збільшити кількість фруктів і овочів в раціоні. Рекомендується (якщо немає протипоказань) включати солоні і жирні продукти, так як вони підвищують тиск. Але не перестарайся! Не забувай про навантаження на нирки.

Протягом дня

 1. Привчи себе їсти невеликими порціями 4-5 разів на день. Не сиди на строгих дієтах, тим самим обмежуючи себе в харчуванні, і, навпаки, – не переїдай. Такі крайнощі можуть ще більше погіршити стан.
 2. Випий міцний солодкий чай або каву.
 3. Збільш споживання солі (тільки при відсутності протипоказань). Якщо для гіпертоніка норма становить 5 г в добу, то для гіпотоніка – 10 р. Натрій зв’язку язує воду в організмі, тим самим збільшуючи об’єм циркулюючої крові. З собою краще носити солоні горішки або насіння.
 4. Щоб позбутися від поганого настрою (а це практично «нормальний» стан гіпотоніка), їж банани і сир – джерела гормону радості-серотоніну.
 5. Постав руки на рівні грудей і, зчепивши пальці в замок, потягни руки в протилежні сторони. Повтори 3-6 разів.
 6. Натисни пальцем на точку, розташовану над верхньою губою.

У метро

 • Стисни і розтиснути кулаки 8-10 разів. Добре мати при собі еспандер, з допомогою якого поліпшити стан буде набагато простіше.

В будь-якому іншому транспорті

 • Обов’язково бери з собою в поїздку пляшку води. Якщо відчуєш себе погано, зроби кілька ковтків, з’єднання їж цукерку з кофеїном. Гіпотоніків зазвичай заколисує в дорозі. Тому постарайся сісти біля вікна і дивитися у напрямку шляху.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України