В Італії дозволили стріляти в грабіжників

В Італії прийнята поправка до закону про самооборону.

Відтепер в Італії можна стріляти в злодіїв, але тільки в нічний час.

Палата депутатів схвалила 4 травня поправку до закону про самооборону, яка змінює статті 52 і 59 Кримінального кодексу. «За» проголосували 225 депутатів, 166 проголосували «проти».


Новий захід, яка тепер повиннен бути розглянутий Сенатом, вважає легітимною оборонну реакцію на агресію в будинку, магазині або офісі в нічний час.

за допомогою сили, погроз або обману.

Проте реакцція повинна бути адекватна загрозі, у надмірне використання сили є поза законом.

Новий закон передбачає зняння вини з тих, хто стріляє для  захист, якщо це відбувається в ситуації небезпечної для життя, особистої або сексуальної свободи, або в момент «серйозного психічного розладу», викликаного поведінкою нападника.

Якщо людину буде звільнено від покарання, а її дії визнано самообороною, всі судові витрати і адвокатські збори покриватимуся за рахунок держави.

Закон був підданий різкій критиці з боку опозиції. Представники партій «Брати Італії» і «Північної ліги» протестували в залі з табличками «Оборона завжди законна».

Виступаючи під час заключних обговореннь, представники партії «Вперед, Італія» оголосили, що вони незадоволені текстом закону: «Ми повинні гарантувати право на захист. Ті хто змушений використовувати зброю, щоб захистити себе, пережили страх і небезпеку. Тому вони не можуть піддаватися тривалій і принизливій процедурі судового розгляду, де слід виправдати свої дії».

У соціальних мережах поширюються сатиричні коментарі-поради, де громадяни попереджають, що в разі крадіжки слід пов’язати злочинців і почекати ночі, щоб захист житла з боку господарів був визнаний самообороною, а не агресією.

Згідно з останньої доповідді Міністерства внутрішніх справ Італії, опублікованої в жовтні 2016 року, в 2015 році  в будинках італійців було зареєстровано 235 000 крадіжок. Найбільш кримінальними містами (понад 700 крадіжок на 10 000 жителів) є: Равенна, Савонна, Лукка, тоді як Мілан, Ріміні і Болонья займають перші місця в класифікації «найбільш кримінальних міст» Італії.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

10 − six =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh