Авторські статтіНовини

Знамениті вправи В.Дикуля від болю в спині. Відео

Якщо вас часто турбують болі в спині, попереку, скористайтесь гімнастикою Валентина Дикуля. Незважаючи на те, що комплекс складається всього з 6 вправ, він здатний істотно полегшити стан, завдяки зняттю м’язових защемлень.

Як показує практика, лікувальна фізкультура за методикою Дикуля, допомогла не одній тисячі пацієнтів, навіть із грижею і серйозними захворюваннями спини, покращити своє здоров’я! Якщо виконувати вправи за всіма правилами, біль стає менш виражений, або може зовсім пройти.

Важливий нюанс: часто пацієнти бажають пропустити підготовчий етап і відразу хочуть приступити до важких тренувань. Багато з них приходять в подив від простоти і легкості перших вправ. Починають надходити прохання про перехід на більш складний рівень. Пам’ятаєте! Даний підхід суворо протипоказаний.

Система розроблена таким чином, що первинний етап — дуже важливий у комплексі вправ для м’язів спини. Необхідно добре підготувати ваш організм, м’язи повинні бути налаштовані на серйозну корекцію.

Валентин Іванович — академік, який на власному досвіді дізнався, що таке серйозна травма спини, при якій люди вже не зможуть коли-небудь стати на ноги. Його випадок показав — все можливо, і дозволив розробити діючу гімнастику Дикуля для хребта при грижі.

Метод лікування спрямований на зняття болю і повернення функціональної діяльності уражених нейронів. Саме вони при здавлюванні і защемленні всю енергію витрачають на виживання, а не на зв’язок з м’язовими клітинами. Це й стає причиною м’язової дистрофії, статичної напруги і сильного болю в спині.

Як працює лікувальна гімнастика?

Основна задача вправ — змусити м’язи прийти в оптимальний стан. Напружені м’язи потрібно розслабити, а слабким — повернути тонус.

Метод Дикуля при грижі поперекового відділу хребта базується на чотирьох постулатах:

  • виконувати вправи потрібно кожен день;
  • заняття повинно тривати не менше 60 хвилин;
  • важливо дотримання гігієни гімнастики;
  • непохитний оптимізм і віра в успіх.

Відео: Александр Якобчук

Лікувальна гімнастика при грижі поперекового відділу:

  1. Приймаємо упор на колінах (кут 90 градусів), розставити руки не широко, прямо, спина без прогинів, голова дивиться вперед. З видихом опустіть стегна на п’яти, розслабити спину, а голову схилити до витягнутих рук. З вдихом переміщаємося вперед на руки, прогинаємося так, щоб голова тяглася вгору. Таз притиснутий до підлоги. Затримуємося і плавним рухом сідаємо на п’яти. Повторювати 10-12 разів.
  2. Вихідне положення аналогічне, коліна зведені разом. Піднімаємо над підлогою притиснуті один до одного стегна, спираючись на коліна, робимо махи носочками в сторони. Хребет рухається тільки в поперековому відділі. Плечі і груди не задіяні. Повторити 10-12 разів у кожну сторону.
  3. Вихідна позиція, як у вправі №2. Спина пряма, підборіддя паралельно підлозі. Спираючись на руки і коліна, необхідно на подобі маятника повільно опускати таз по черзі в сторони до підлоги до виникнення больових відчуттів. У вихідному положенні не затримуємося. Робити по 10-12 повторів на кожну сторону.
  4. Упор перед собою на зведені докупи коліна. На вдиху спину потрібно сильно прогнути в попереку, а голову задерти до стелі. На видиху опускаємо голову між рук, а спину максимально прогинаємо дугою. Повторювати до 10-12 разів.
  5. Лягаємо на спину, ноги згинаємо в колінах. Руки витягнути уздовж тіла. Повільно коліна опускають до підлоги вправо і вліво. Працює тільки поперековий відділ. Лопатки від підлоги не відриваються. Дихання глибоке і довільне. Виконують 10-12 повторень в кожну сторону.
  6. Положення лежачи на спині, коліна зігнуті, руки вздовж тіла долонями вниз. Ліву п’яту закидаємо на праве коліно. Повільно на видиху піднімаємо праву ногу до себе. Опускаємо на підлогу на вдиху. Повторити кожною ногою по 10 разів.

Ці вправи допоможуть вгамувати сильну біль, зняти м’язову напругу і привести в тонус мляву мускулатуру, покращують кровообіг і живлення в тканинах.

Метод Дикуля при грижі хребта вже допоміг десяткам тисяч людей. Але для кожного окремого випадку обов’язково підбирається свій індивідуальний комплекс вправ.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України