Авторські статтіПодорожіФотогалерея

Цікавий маршрут по Мілану від гіда. Фото

Знайомство з Міланом: маршрут від гіда

Ідеальний і досить насичений маршрут для першого знайомства з Міланом.

Карта маршруту Знайомство з Міланом
Навільї
Базиліка Сан-Лоренцо-Маджоре
Базиліка Святого Амвросія
Санта-Марія-делле-Граціє
Замок Сфорца
Брера
Пьяцца Кордузіо
Пьяцца Дуомо

Мілан — місто контрастів! На перший погляд здається, що воно може запропонувати тільки шопінг, а насправді — тут є абсолютно все і на будь-який смак!

Мілан ніколи не засинає: навіть під час сієсти всі працюють, а гуляють вночі. Виникає питання, звідки у місцевих жителів стільки енергії? Ритм життя та чергування неспішної роботи з вечірніми зустрічами з друзями заряджають батареї до такої міри, що, здається, ти можеш ніколи не спати! А лише гуляти, спілкуватися, веселитися і ще раз гуляти!

Для того щоб краще познайомитися з містом, потрібно зануритися в його життя з головою. Але і тоді вам не вистачить і десяти років, щоб встигнути за всіма новинками та сюрпризами, які нам пропонує Мілан. Пройдіться зі мною авторським маршрутом, щоб зрозуміти, наскільки місто зачаровує і затягує!

Знайомство з Міланом

1 НавільїЗнайомство з Міланом: маршрут від гіда

Нашу прогулянку почнемо на Навільї. Цей район популярний у любителів вечірніх аперитивів. Але загляньте сюди вранці, і він постане зовсім в іншому світлі — затишний, домашній. Відчуття, що ти приїхав до бабусі, де пахне свіжістю і смачно годують. Безумовно, у весняний і літній час року тут гуляти найприємніше!

Можна пройтися по Навільї Гранде або ж по обох Навільях відразу, випити кави, сидячи за столиком на вулиці та дивлячись на воду в каналі, насолоджуватися тихим, спокійним ранком.

Рекомендований час : 1 година

2 Базиліка Сан-Лоренцо-Маджоре Знайомство з Міланом: маршрут від гіда

Далі проходимо до колон Святого Лоренцо (Базиліка Сан-Лоренцо-Маджоре). Саме тут можна всією душею відчути старовину Італії. Адже Мілан зовсім не сучасне місто. У нього довга історія, яка часто прихована від сторонніх очей.

Рекомендований час: 20 хвилин

3 Базиліка Святого Амвросія Знайомство з Міланом: маршрут від гіда

Вузенькими вуличками центру міста проходимо далі. Дорогою можна розглядати старі житлові будинки.

Без поспіху доходимо до базиліки Святого Амвросія, покровителя Мілана. Сама базиліка дуже древня, але її територію трохи переробляли, і тому в стінах перед центральним входом можна помітити мармурові елементи. Вони були знайдені у дворі церкви, і щоб їх зберегти, придумали такий незвичайний спосіб. Справляє враження!

Всередині знаходяться мощі Святого Амвросія. Тут неймовірна атмосфера, дуже красиво. Я б порадила уважніше роздивитися колони і декор.

Рекомендований час: 40 хвилин

4 Санта-Марія-делле-Граціє Знайомство з Міланом: маршрут від гіда

Ми просуваємося до більш сучасних районів Мілана, і нам тут зовсім рукою подати до наступного визначного місця! Це Санта-Марія-делле-Граціє! Саме тут знаходиться фреска Леонардо да Вінчі «Таємна Вечеря»!

Божественний декор стелі та стін, масштаби і дворик дуже вражають! Думаю, без цього місця Мілан не був би Міланом.

Рекомендований час: 1,5 години

5 Замок Сфорца Знайомство з Міланом: маршрут від гіда

Ми вже досить погуляли більш або менш сучасними районами, тож саме час зануритися з головою в стародавні часи. Давайте завітаємо до замку Сфорца!

Ця величезна будівля з червоної цегли колись слугувала домівкою не лише для сім’ї Сфорца, але і для Леонардо да Вінчі. Він був прийнятий у палац на роботу і повинен був розважати гостей. Леонардо був першим, хто на званих вечорах став застосовувати салюти. Гості були просто в захваті, і незабаром слава про Леонардо рознеслася далеко за межі Медіоланума (стара назва міста). Щоправда, слава йому була не дуже потрібна. А ось спокійна робоча обстановка — так. Сфорца давав йому повну волю, і Леонардо згодом брав участь у багатьох будівельних проектах міста.

Він підвів воду практично з Павії, що в 35 км від Мілана. А до цього існувала проблема як питної води, так і з можливістю доставки товарів.

Сьогодні в замку Сфорца можна відвідати музей зі скульптурами роботи Мікеланджело і великою колекцією античних предметів мистецтва.

Рекомендований час: 1,5 години

6 Брера Знайомство з Міланом: маршрут від гіда

Давайте прогуляємося найбільш креативним районом — Брера. Тут неймовірна кількість барів, ресторанчиків, творчих людей, які продають свої шедеври… Такий собі маленький Монмартр! Можна поїсти морозива, а потім довго блукати, розглядаючи вітрини! Раніше це був квартал червоних ліхтарів. Зараз від цього не залишилося й сліду, тільки історія.

Рекомендований час: 40 хвилин

7 П’яца Кордузіо Знайомство з Міланом: маршрут від гіда

Якщо продовжувати йти в бік центру, зовсім рукою подати до найпершої «бізнес-площі» Мілана! На П’яцца Кордузіо здавна розташовуються головпоштамт, банки і будівля страхової компанії Generali. Сьогодні в Мілані є набагато важливіші робочі квартали, але найпершою була саме ця площа.

Рекомендований час: 10 минут

8 П’яцца Дуомо Знайомство з Міланом: маршрут від гіда

Уже між будівлями видно білі шпилі! Якщо підійти трохи ближче, відкривається дивовижний краєвид на П’яцца Дуомо і на сам Міланський собор!

Дивлячись на нього, дивуєшся неймовірній кількості статуй, шпилів і колон, що з усіх боків прикрашають собор. Так от, серед його шпилів є безліч несподіваних фігур. Наприклад, чотири з них присвячені боксерам, реальним чемпіонам Італії. А один зі шпилів вихваляє, мабуть, найбільш частих відвідувачів Дуомо — голубів. Всього ж величний собор налічує 3400 статуй.

Обов’язково варто піднятися на дах! Звідти відкривається приголомшливий краєвид на місто і можна роздивитися шпилі поблизу!

Прямо на площі розташовується і Галерея Вітторіо Емануеле ІІ, старовинний торговельний пасаж. Сюди варто зайти не лише за покупками, а й заради того, щоб подивитися на архітектуру і мозаїчну підлогу. А ще можна покрутитися три рази проти годинникової стрілки на бику — кажуть, виконуються всі матеріальні бажання.

 Рекомендований час зпідняттям на Дуомо: 2 години

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України