Знайдений в Сибіру динозавр належав до невідомого раніше виду

Команда палеонтологів з Томська і Санкт-Петербурга після дослідження залишків динозавра, знайдених в Кемеровській області, прийшла до висновку, що тварина належить до виду, раніше невідомому людям. Про це розказала прес-служба Томського державного університету.

 

Розкопки останків велися з 1995 по 2011 роки, знахідка була виявлена поблизу населеного пункту Шестаково в Кемеровській області. Кістки були укладені у піщаник, тому на їх вилучення пішло так багато років. Ще під час розкопу було виявлено, що динозавр був дуже великим і травоїдним.

Тепер стало відомо, що вчені відкрили новий таксон, що належить сімейству титанозаврид (травоїдні чотириногі динозаври). В ході дослідження палеонтологи виявили значні відмінності в будові організму, раніше не відомі науці.

Знайдене тварина мешкала в ранньому крейдяному періоді (приблизно 100 млн років тому). Його віднесли до подотряду зауропод і до нового виду, який незабаром отримає свою назву. Динозавр сягав 20 метрів в довжину і важив близько 50 тонн.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

six − five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh