Знайдений дешевий і більш ефективний спосіб боротьби проти депресії

Проста і недорога терапія є настільки ж ефективною в лікуванні депресії з якості “золотого стандарту” у порівнянні з когнітивно-поведінковою терапією (КПТ). До такого висновку прийшли дослідники з Університету Ексетера.

Активація поведінки (АП) є відносно простою дією, тобто вона може бути поширена на більш молодих співробітників з меншою підготовкою, що робить це більш економічним варіантом. Це приблизно на 20 відсотків дешевше, ніж КПТ, тобто такий процес може допомогти полегшити нинішні труднощі в доступі до терапії, і може зробити лікування більш реалістичним, щоб стати відомим в країнах по всьому світу. АП спонукає людей зосередитися на змістовній діяльності, керуючись своїми власними цінностями, як спосіб подолання депресії.

На чолі з дослідниками з Університету Ексетера, багатоцентрове дослідження Cobra є одним з найбільших у світі за оцінкою психологічних методів лікування депресії, шляхом порівняння різних способів. Вивчення було проспонсоровано Національним Інститутом для дослідження здоров’я (NIHR) програми з оцінки технологій охорони здоров’я. Результати опубліковані в журналі “Ланцет“.

Професор Девід Річардс, старший слідчий NIHR університету Ексетера, сказав: «ефективне лікування депресії при невисокій вартості є глобальним пріоритетом. Ми зробили висновок, що це саме надійне свідчення того, що активація поведінки є настільки ж ефективна, як КПТ. Такий метод буде розвиватися, тому що робочу силу можна тренувати набагато легше і дешевше без компромісу на високому рівні якості. Це захоплююча перспектива для скорочення часу очікування та покращення доступу до високоякісної терапії депресії у всьму світі і дає надію країнам, які в даний час боряться з впливом депресії на здоров’я своїх народів і країн”.

Клінічна депресія є другою за величиною причиною інвалідності в усьому світі, зачіпаючи близько 350 мільйонів чоловік. Вплив в економічних показниках прогнозується в період між 2011 і 2030 на суму в 5.36 трильйонів доларів. Хоча КПТ відомо, що є ефективним методом, але доступ часто обмежений довгим очікуванням лікування. В Англії, 10% людей чекали більше року, щоб отримати курс терапії проти депресії, у цей же час як у США тільки 25% людей чекали черги.

Однак до цього часу Національний інститут Великобританії (Nice), повідомляв, що є недостатні докази для рекомендації АП в якості першої лінії терапії, і закликав до більш детального вивчення переваг.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

14 − 13 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh