Авторські статтіНовини

Знайдений дешевий і більш ефективний спосіб боротьби проти депресії

Проста і недорога терапія є настільки ж ефективною в лікуванні депресії з якості “золотого стандарту” у порівнянні з когнітивно-поведінковою терапією (КПТ). До такого висновку прийшли дослідники з Університету Ексетера.

Активація поведінки (АП) є відносно простою дією, тобто вона може бути поширена на більш молодих співробітників з меншою підготовкою, що робить це більш економічним варіантом. Це приблизно на 20 відсотків дешевше, ніж КПТ, тобто такий процес може допомогти полегшити нинішні труднощі в доступі до терапії, і може зробити лікування більш реалістичним, щоб стати відомим в країнах по всьому світу. АП спонукає людей зосередитися на змістовній діяльності, керуючись своїми власними цінностями, як спосіб подолання депресії.

На чолі з дослідниками з Університету Ексетера, багатоцентрове дослідження Cobra є одним з найбільших у світі за оцінкою психологічних методів лікування депресії, шляхом порівняння різних способів. Вивчення було проспонсоровано Національним Інститутом для дослідження здоров’я (NIHR) програми з оцінки технологій охорони здоров’я. Результати опубліковані в журналі “Ланцет“.

Професор Девід Річардс, старший слідчий NIHR університету Ексетера, сказав: «ефективне лікування депресії при невисокій вартості є глобальним пріоритетом. Ми зробили висновок, що це саме надійне свідчення того, що активація поведінки є настільки ж ефективна, як КПТ. Такий метод буде розвиватися, тому що робочу силу можна тренувати набагато легше і дешевше без компромісу на високому рівні якості. Це захоплююча перспектива для скорочення часу очікування та покращення доступу до високоякісної терапії депресії у всьму світі і дає надію країнам, які в даний час боряться з впливом депресії на здоров’я своїх народів і країн”.

Клінічна депресія є другою за величиною причиною інвалідності в усьому світі, зачіпаючи близько 350 мільйонів чоловік. Вплив в економічних показниках прогнозується в період між 2011 і 2030 на суму в 5.36 трильйонів доларів. Хоча КПТ відомо, що є ефективним методом, але доступ часто обмежений довгим очікуванням лікування. В Англії, 10% людей чекали більше року, щоб отримати курс терапії проти депресії, у цей же час як у США тільки 25% людей чекали черги.

Однак до цього часу Національний інститут Великобританії (Nice), повідомляв, що є недостатні докази для рекомендації АП в якості першої лінії терапії, і закликав до більш детального вивчення переваг.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.