Авторські статті

Змінити потрібно не лише повноваження президента і Кабміну – важливіше, аби народ відчув свою владу і здатність реально впливати на політичний процес у державі

9 лютого 2014 року на Майдані Незалежности в Києві відбулося Народне віче. Участь у заході взяло більше п’ятдесяти тисяч протестувальників. Вимоги учасників Майдану залишилися незмінними: звільнення без жодних умов усіх затриманих міліцією, покарання винних у вбивствах, катуваннях, викраденнях та побитті мирних мітингувальників. Учасники також вимагають повного перезавантаження влади – президентських та парламентських перевиборів.

Народне віче розпочалося із молитви та благословення учасників мирних акцій протесту духовенством. Згодом виступили громадські діячі, активісти, політики та лідери опозиційних сил. Під час віча протестувальників поінформували про рішення розширити самооборону за межі Майдану та продовжувати формування загонів по всій території України.

На початку свого виступу Голова Всеукраїнського об’єднання “Свобода” Олег Тягнибок закликав хвилиною мовчання вшанувати героїв, які згинули в боротьбі проти режиму Януковича.

Звертаючись до учасників заходу, лідер “Свободи” наголосив: “Ми стали иншими, Україна стала иншою. Ці 80 днів боротьби проти тиранії Януковича показали, що українська нація є сильною, самодостатньою і здатною самоорганізовуватися. Українці перебороли страх. Перемога Революції Гідності настане саме тоді, коли кожен із нас матиме внутрішню революцію поглядів та свідомости. Влада не здатна залякати людей. Тому вони навіть у Криму на антимайдан людей забирають за гроші. Фронт української боротьби іде на схід. Режим хоче зберегти свою владу, але українці не дадуть їм цього зробити. Весь світ дивиться на Україну, захоплюється боротьбою – ми здатні перевернути цілий світ.

Цю банду вже могло би давно бути знищено. Люди почали повставати проти тієї банди, створювати народні ради й виконком. Українці відчули себе народом, який має здатність бути, як йдеться в Конституції, основним джерелом влади в Україні. Однак режим підпирається Москвою. Янукович має хазяїв у особі Кремля, тому він поїхав радитися до Путіна в Сочі. Але біля нього навіть ніхто сидіти не хотів. У цілому світі Януковича питають, коли буде покарано за вбивства українців, за викрадення й переслідування”.

Олег Тягнибок заявив, що нині триває боротьба за иншу Україну і за инший світ. Також він пояснив майданівцям для чого українцям потрібна підтримка Заходу, наголосивши на необхідності зважати на позицію західних партнерів.

“Маємо думати не лише інтересами своєї хати, а мислити більш стратегічно. Оскільки Москва підпирає владу, наша боротьба – не лише проти режиму Януковича, але й проти тих, хто його тримає. Це боротьба проти імперської кремлівської політики васалів Кремля тут, в Україні. Однак нам треба бути більш далекоглядними. Кожен із нас має розуміти, що буде завтра, зважаючи на той чи инший крок. Ніхто не сумнівається, що ми поборемо режим Януковича і встановимо народну владу. Але треба усвідомлювати, що нам буде потрібна підтримка західного світу. Українська скарбниця нині є пустою, бо влада її спорожнила, привласнивши гроші у свої кишені. Відповідно, нам треба повернути награбовані кошти, які заховані в офшорних зонах за кордоном”, – заявив очільник українських націоналістів.

Лідер “Свободи” наголосив, що коли йдеться про зміну системи влади, найважливіше, аби народ відчув, що таке народовладдя та демократія: “Змінити потрібно не лише повноваження президента і Кабміну. Важливішим є те, аби народ відчув свою владу і здатність реально впливати на політичний процес у державі. Має бути проста прозора процедура відкликання депутатів, імпічменту президента. Має бути запроваджено виборність прокурорів, суддів, дільничних. Система взаємодії влади і народу має бути абсолютно инакшою – народ повинен мати повний контроль над владою”.

“Ми – европейська нація, яка заслужила своєю боротьбою мати иншу державу – для сильних, патріотичних і вільних людей”, – підсумував Олег Тягнибок.

Українці не здаються. Боротьба триває! Не будьте осторонь, не «продиваньте» своє майбутнє! Якщо ви не маєте змоги побувати на цьому протистоянні у Києві, допоможіть тим, хто хоче добратися туди, та тим, хто там перебуває.

Добровільний збір коштів для протестувальників на Майдані: картка Приватбанку 5457082230251691. НЕ БУДЬТЕ БАЙДУЖИМИ ДО МАЙБУТНЬОГО УКРАЇНИ!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України