Політика

ЗМІ: Азербайджан купує в Пакистану літаки JF-17 на заміну МіГ-29

При цьому стверджується, що обсяг замовлення може досягати аж 60 літаків

Джерело: Defence Express, азербайджанський портал Turan

Азербайджан уклав з Пакистаном угоду вартістю 1,6 мільярдів доларів на поставку неназваної кількості бойових літаків JF-17C Block III. Баку хоче отримати такі літаки, щоб замінити наявні МіГ-29 та повністю оновити парк своєї бойової авіації.

У випадку реалізації такої угоди це стане найбільшою експортною поставкою зброї від Пакистану. Про це пише азербайджанський портал Turan, посилаючись на дані пакистанського видання Air Operation Syndicate.

ЗМІ пишуть, що Азербайджан купує в Пакистану літаки JF-17 на заміну МіГ-29

Автори публікації зазначають, що угода включає в себе також поставку авіаційного озброєння до JF-17 та відповідне навчання персоналу. За своїми характеристиками ці пакистанські літаки начебто перевершують МіГ-29 та Су-25, і начебто здатні ефективно протидіяти зенітно-ракетним комплексам С-300.

При цьому автори публікації виходять із того, що вартість JF-17 за даними з відкритих джерел складає від 25 мільйонів доларів, і на основі простого підрахунку доходять до висновку, що Азербайджан може купити в Пакистану аж до 60 літаків цього типу.

ЗМІ пишуть, що Азербайджан купує в Пакистану літаки JF-17 на заміну МіГ-29

МіГ-29УБ ВПС Азербайджану, ілюстративне фото з відкритих джерел

Довідник The Military Balance 2023 вказує, що в розпорядженні Азербайджану є загалом 52 літаки, зокрема 33 штурмовики Су-25 та п’ять навчально-бойових Су-25УБ, 11 винищувачів МіГ-29 та три навчально-бойові МіГ-29УБ.

До цього моменту в липні 2023 року повідомлялось, що контракт з Пакистаном на суму 1,1 мільярдів доларів на купівлю неназваної кількості JF-17 Block III укладав також Ірак. Очікуваний строк поставки при цьому не розголошувався.

Су-25 ВПС Азербайджану, ілюстративне фото з відкритих джерел
Су-25 ВПС Азербайджану, ілюстративне фото з відкритих джерел

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України