Авторські статтіЗдоров'я

Як пережити холодний сезон, щоб захистити свій організм

Холодний осінньо-зимовий період може стати досить важким випробуванням для організму. Вітер і холод, стреси і постійна темрява за вікном, можливий брак свіжих овочів і фруктів в раціоні… До чого це може призвести і як краще захистити організм?

Що може загрожувати організму?

У нашому кліматі в холодну пору року, як правило, запускаються два паралельні процеси.

З одного боку, з магазинів поступово зникають сезонні овочі і фрукти, і на зміну їм приходять імпортні аналоги (які в силу особливостей закупівлі і транспортування не завжди зберігають максимум поживних речовин). З іншого – організм, зіткнувшись з холодом і необхідністю посилено витрачати свої ресурси, починає відчувати підвищену потребу в ситної і калорійною (і не завжди корисною) їжі.

Крім того, постійна темрява за вікном часто провокує бажання заїсти її чимось смачненьким або залити літрами кави. Так і можливі стреси на роботі або в родині, які часто трапляються при закритті року або підготовці до дитячих ранків і контрольним, не особливо сприяють загальному спокою.

Зима близко, или Как пережить холодный сезон

Всі ці фактори в цілому і неправильне харчування, зокрема, можуть не тільки спровокувати появу зайвої ваги, проблеми з шкірою і загальне зниження захисних сил організму, але і привести до специфічних проблем з ШКТ – загострення різних хронічних захворювань (зокрема, виразкової хвороби або синдрому роздратованого кишечника) і підвищеної вразливості перед вірусами і бактеріями (наприклад, перед бактерією хелікобактер пілорі, яка може викликати гастрит).

Як захистити ШКТ?

У першу чергу потрібно грамотно вибудовувати свій раціон і дотримувати правильні харчові звички. Звичайно, кожна з нас може з ходу назвати десяток «поважних» причин для третьої чашки кави, іншого шматочка торта або навіть добре прожареної стейка… Проте краще тримати себе в руках і, незважаючи на холод, стреси і відмова організму працювати без «допінгу», знаходити корисні альтернативи – ті ж фрукти, злакові батончики, корисні смузі або просто хороший чай.

Якщо проблеми з ШКТ все-таки не обійшли стороною і з уст фахівця пролунав невтішний діагноз, дуже важливо грамотно підібрати препарати для лікування як хронічних, так і раптово виниклих проблем з шлунком. Добре, якщо вибраний засіб має не тільки протизапальну і бактерицидну дію, но і захисними властивостями.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України