Здоров'я

З’явилися свідчення того, що коронавірус був у Європі вже у кінці 2019 року

Ознаки того, що коронавірус, можливо, почав циркулювати по всьому світу не з початку 2020 року, останнім часом зросли. Згідно з новим дослідженням, проведенним Університетським коледжем Лондона (UCL), воно з’явилося в кінці 2019 року і з тих пір швидко поширилося по всьому світу. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) раніше закликала провести огляд старих випадків.

Дослідницька група UCL підкреслила в журналі «Інфекція, генетика і еволюція», що вона не може визначити точну відправну точку пандемії. Однак вони виявили, що вірус поширився в Європі ще до січня. Китайська влада вперше повідомили ВООЗ про нову хворобу легенів 31 грудня.

Дослідження французьких учених, опубліковане в понеділок, показало, що, можливо, такий випадок мав місце вже в кінці минулого року. Французька лікарня повторно перевірила старі зразки пацієнтів з пневмонією і виявила, що 27 грудня вони лікували людину, у якого був Covid-19. У лікарні йому була діагностована інфекція легенів. Сам чоловік не мав ніяких зв’язків з Китаєм і до грудня не був за кордоном. Але його дружина працює в супермаркеті недалеко від аеропорту імені Шарля де Голля в Парижі, де роблять покупки багато туристів. Вона сама не захворіла — можливо, у неї був безсимптомний випадок, — але вона могла принести вірус додому.

В даний час ВООЗ закликає інші країни перевірити аналогічні захворювання на наявність коронавірусної інфекції з кінця 2019 року.

Можливо, що ще більше пацієнтів з передбачуваної пневмонією виявляються попередніми випадками, заявив у вівторок представник ВООЗ Крістіан Линдмайер. Виявлення ранніх випадків допоможе отримати світу «нову і більш ясну картину» спалаху. Вже в грудні у китайському місті Ухань були загадкові захворювання легень, які спочатку не були визнані зараження новим вірусом. Люди з Уханя, можливо, неусвідомлено привезли вірус у Францію та інші країни, подорожуючи в грудні по світу і Європі.

За матеріалами: https://orf.at/
Фото:Getty Images/iStockphoto/ronstik

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України