З’явилися свідчення того, що коронавірус був у Європі вже у кінці 2019 року

Ознаки того, що коронавірус, можливо, почав циркулювати по всьому світу не з початку 2020 року, останнім часом зросли. Згідно з новим дослідженням, проведенним Університетським коледжем Лондона (UCL), воно з’явилося в кінці 2019 року і з тих пір швидко поширилося по всьому світу. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) раніше закликала провести огляд старих випадків.

Дослідницька група UCL підкреслила в журналі «Інфекція, генетика і еволюція», що вона не може визначити точну відправну точку пандемії. Однак вони виявили, що вірус поширився в Європі ще до січня. Китайська влада вперше повідомили ВООЗ про нову хворобу легенів 31 грудня.

Дослідження французьких учених, опубліковане в понеділок, показало, що, можливо, такий випадок мав місце вже в кінці минулого року. Французька лікарня повторно перевірила старі зразки пацієнтів з пневмонією і виявила, що 27 грудня вони лікували людину, у якого був Covid-19. У лікарні йому була діагностована інфекція легенів. Сам чоловік не мав ніяких зв’язків з Китаєм і до грудня не був за кордоном. Але його дружина працює в супермаркеті недалеко від аеропорту імені Шарля де Голля в Парижі, де роблять покупки багато туристів. Вона сама не захворіла — можливо, у неї був безсимптомний випадок, — але вона могла принести вірус додому.

В даний час ВООЗ закликає інші країни перевірити аналогічні захворювання на наявність коронавірусної інфекції з кінця 2019 року.

Можливо, що ще більше пацієнтів з передбачуваної пневмонією виявляються попередніми випадками, заявив у вівторок представник ВООЗ Крістіан Линдмайер. Виявлення ранніх випадків допоможе отримати світу «нову і більш ясну картину» спалаху. Вже в грудні у китайському місті Ухань були загадкові захворювання легень, які спочатку не були визнані зараження новим вірусом. Люди з Уханя, можливо, неусвідомлено привезли вірус у Францію та інші країни, подорожуючи в грудні по світу і Європі.

За матеріалами: https://orf.at/
Фото:Getty Images/iStockphoto/ronstik

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

4 + six =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh