Право

У Херсонській області співробітники водної поліції попередили вилов червонокнижних видів риб

Під час рейдів правоохоронці виявили облаштовані браконьєрами сітки, в яких знаходилися осетрові види риби, та задокументували факт незаконного вилову раків. Поліцейські випустили браконьєрський улов у природне середовище.  Так  співробітники водної поліції попередили багатотисячні збитки, які могли б завдати браконьєри рибному господарству держави. Загалом за час операції «Нерест» поліція задокументувала понад 270 фактів незаконного вилову водних біоресурсів. Про це повідомив начальник Управління організації діяльності підрозділів поліції на воді та повітряної підтримки Нацполіції Сергій Науменко.

За його словами, під час рейду на території Національного природнього парку «Нижньодніпровський» у Херсонській області працівники  водної поліції  попередили вилов червонокнижних видів риб. Зокрема правоохоронці виявили сітки, в яких знаходилася риба осетрових видів. Співробітники поліції випустили живі водні біоресурси у природне середовище.

Крім того, на Одещині на Дністровському лимані поліцейські виявили понад 50 раколовок, які були заповнені членистоногими.

У Херсонській області співробітники водної поліції попередили вилов червонокнижних видів риб

«Поліцейські не лише врятували мешканців водойм, а й попередили збитки, що могли б завдати порушники рибному господарству держави. Зокрема збитки щодо незаконного вилову однієї рибини, яка відноситься до виду осетрових, оцінюється мінімум у 48 тисяч гривень. Незаконно виловлені раки оцінюються у майже 20 тисяч гривень»,- сказав Сергій Науменко.

У Херсонській області співробітники водної поліції попередили вилов червонокнижних видів риб

Начальник Управління організації діяльності підрозділів поліції на воді та повітряної підтримки Нацполіції додав, що порушникам загрожує покарання за ст. 249 (Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

«За час операції «Нерест» поліція задокументувала понад 270 фактів незаконного вилову водних біоресурсів. Правоохоронці  вилучили 8 тонн біоресурсів, а завдані збитки склали понад 10 мільйонів гривень»,-зазначив начальник Управління організації діяльності підрозділів поліції на воді та повітряної підтримки Нацполіції Сергій Науменко.

Управління комунікації

Національної поліції України

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України