Здоров'я

Жовті або помаранчеві: яйця з якими жовтками корисніші

Ніхто не сумнівається, що яйця необхідні організму для нормальної життєдіяльності. Однак мало хто знає, чому в деяких яйцях колір жовтка оранжевий, а в інших – жовтий. Також ведеться багаторічна суперечка – які з них корисніші.

Від чого залежить колір жовтка

За словами Наталія Мазурик, колір жовтка формує не один фактор, але одним із головних є каротиноїди. Саме такі природні пігменти надають жовто-жовтогарячому забарвленню жовткам.

До двох основних пігментів експерт віднесла лютеїн та зеаксантин. Вони накопичуються у світлочутливому шарі сітківки (в макулі) і захищають око від агресивного світла.

Якщо є достатньо лютеїну та зеаксантину щодня, можна запобігти або сповільнити розвиток вікової деградації макулярної.

Чому різний колір жовтків

Наталія Мазурик зазначила, що це залежить від вмісту та типу каротиноїдів. А це своєю чергою залежить від раціону курей.

“Якщо кури домашні, вони вільно бігають, їдять, наприклад, траву, в якій багато каротиноїдів. Також у кукурудзі та інших рослинах”, – розповіла Мазурик.

До того ж, слід враховувати сезонність, адже у різний час кури їдять по-різному. Зокрема, якщо це фермерські кури, їх раціон каротиноїди можуть додавати додатково.

Не варто турбуватися про різні кольори яєчного жовтка, оскільки на зміну кольору жовтка впливає, перш за все, те, як часто, скільки кури їдять.

Також колір жовтка змінюється в залежності від сезону. Влітку до початку осені кури, як правило, їдять менше через високу температуру. А взимку їдять більше, щоб зігрітись.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України