Економіка

РФ частково розблокувала перевірки суден в рамках «зернової ініціативи»

Припинені з 7 травня через позицію Росії інспекції суден на шляху до українських портів у рамках «зернової ініціативи» відновилися, але лише для двох портів

Про це повідомив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Юрій Васьков.

«Станом на ранок 20 травня відомо, що Росія погодилася відновити інспекцію вхідного флоту на порти «Одеса» та «Чорноморськ», але відмовилася інспектувати судна, що прямують у порт «Південний», – сказав заступник міністра.

Васьков уточнив, що нині 62 судна стоять у черзі, чекаючи на інспектування, деякі з них уже кілька місяців.

Він підтвердив, що після того, як 17 травня судно DSM Capella під прапором Барбадосу з 30 тис. тонн кукурудзи вирушило з порту «Чорноморськ» до Туреччини жодного іншого судна учасника ініціативи в українських портах поки що немає.

Він нагадав, що за нормального функціонування «зернової ініціативи» Україна готова експортувати з трьох портів 6 млн тонн аграрної продукції на місяць, проте з листопада Росія щоразу знаходить нові приводи, щоб обмежити експорт та призупинити зернову ініціативу, в результаті з початку травня до 17 травня було експортовано менше 1 млн. тонн, а у квітні – 2,7 млн тонн.

За його словами, як очікується, першими інспекцію на вхід мають пройти «найстаріші» судна, які найдовше чекали в черзі. У разі її проходження, сьогодні такі судна вже післязавтра можуть бути в Україні в порту.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України