Новини

Зернові норії – Принцип роботи норій для транспортування зерна

Сучасний зерновий елеватор – це просунута і ергономічна система, в якій всі процеси автоматизовані. Добре продумана комп’ютеризація дає можливість чітко виконувати поставлений план вироблення продукції. Щоб забезпечити кращу якість транспортування та зберігання зерна, на елеваторах використовують зернові норії – конвеєри, що допомагають транспортувати зерно швидко та без перерви. Зернова норія є обов’язковим елементом технічного оснащення елеватора, тому що забезпечити ручне транспортування зерна високими темпами неможливо.

Принцип роботи норії

Норія – не такий складний пристрій, як може здатися на перший погляд. Основне її завдання – безперебійне постачання зерна на певну висоту. Ось як працює норія: у черевику, на якому норія стоїть, знаходиться зерно. Після запуску пристрою в роботу стрічка з ковшами починає рухатись по колу. Ковші зачерпують зерно в черевику і піднімають на задану висоту. У верхній точці ковші перекидаються і вивантажують зерно в контейнери, після чого в перевернутому стані повертаються вниз, знову набирають зерно і знову його піднімають.

Робота норії циклічна, тому дуже важливо забезпечити безперебійне подання сировини. Вимикати норію потрібно лише тоді, коли всі ковші повністю розвантажені.

Види зернових норій

Існує кілька різновидів зернових норій, які можуть використовуватися для транспортування не лише самої сировини, а й різноманітних продуктів виробництва.

Ковшова норія – найпоширеніший варіант. Рухається така норія вертикально, висота може досягати 60 м. Називається так за назвою ємностей, у які завантажується сировина – ковшів. Продуктивність такої норії – 5-1200 тонн зерна на годину.

Похила норія спочатку використовувалася для транспортування продукції нехарчової промисловості, а сьогодні цілком успішно експлуатуються працівниками зернових підприємств. Основна відмінність від звичайної ковшової норії – стрічка рухається під кутом 60-82° до землі.

Поличні та колискові елеватори – замість ковшів на стрічку кріпляться полиці та колиски. Полиці змінюють своє положення щодо вертикалі в процесі транспортування, а колиски завдяки шарнірному кріпленню залишаються завжди в горизонтальному положенні.

Основні компоненти норії

Звичайна ковшова норія складається з таких елементів:

 • Вся установка стоїть на черевику, який виготовляється з міцної сталі. Черевик повинен витримати вагу самої конструкції плюс вагу сировини, що транспортується, тому його монтажу приділяється багато уваги

 • У роботу систему наводить двигун – привід. Він змушує обертатися барабани, а ті, своєю чергою, рухають стрічку

 • Стрічка із матеріалу високої міцності закріплена навколо барабанів так, щоб вільно рухатися

 • Стрічка з ковшами рухаються шахтою. При запуску системи важливо відзначити, щоб стрічка йшла плавно, ні за що не чіпляючись

 • Ковші міцно закріплюються на стрічці у певному положенні, щоб у потрібний момент висипати сировину всю, без залишку

 • У головці відбувається розвантаження зерна. Функція даного елемента – направити зерно так, щоб воно потрапило не назад у шахту, а в контейнер

Переваги зернових норій

 • прості в управлінні

 • можуть працювати тривалий час без зупинки

 • зерно подається рівномірно у заданій кількості

 • довговічна конструкція, проста в ремонті

 • захищена від корозії шаром цинку

 • дбайливе транспортування зерна

 • мале споживання енергії

 • компактне обладнання, яке дозволяє транспортувати зерно на велику висоту

Де можна придбати норію для зерна в Україні?

Якщо Ви шукаєте, де можна замовити якісну та довговічну зернову норію, то рекомендуємо звернути Вашу увагу на компанію “Деметра”, яка є єдиним офіційним представником “SUKUP MFG”, “DELUX MFG”, “BROCK INC”, “Sweet MFG” – провідних американських підприємств із виробництва сільськогосподарського устаткування.”Деметра Україна” – лідер з постачання в Україну якісного обладнання для сушіння, зберігання та транспортування зерна. Досвідчені консультанти допоможуть Вам підібрати потрібну конструкцію, а монтажники зберуть її на Вашій ділянці в найкоротший термін. Щоб детальніше ознайомитись із зерновими норіями від компанії Деметра перейдіть за посиланням – https://demetra.ua/ru/oborudovanie/transportirovka-zerna/norii/

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України