Авторські статтіДіаспора

Земан з іронією прокоментував екстрадицію Нікуліна

Під час візиту до Словаччини президент Чехії прокоментував скандальну екстрадицію в США росіянина Євгена Нікуліна, якого американська влада звинувачує у хакерстві.

«Я почну в анекдотичному стилі. Коли розібрали Дональда Трампа, спікер Палати представників Конгресу США Пол Райан в знак протесту одягнув чорну краватку. Той ж пан Райан прилетів до Праги на минулому тижні. Він відкрито заявив, що прибув за паном Нікуліним. Цього росіянина можуть використовувати як інструмент внутрішньо американської політичної боротьби. І це теж привід для чорної краватки. Я не вважаю, що чехи повинні втручатися в американську політичну ситуацію», — сказав глава держави.

Нагадаємо, комітет сенату Чехії з питань безпеки вважає неприпустимим втручання адміністрації президента у справу російського хакера Євгена Нікуліна: «Комітет вважає неприпустимим, щоб, з метою захисту інтересів Російської Федерації, президент Чехії та його оточення ставили під сумнів дії уряду, його мотиви і законність процесу екстрадиції в США».

Мілош Земан двічі особисто говорив з міністром юстиції Чехії Робертом Пеліканом про росіянина Євгенії Нікуліна. Земан висловлював бажання, щоб Нікуліна, підозрюваного звинуваченням у хакерстві, бачили Росії, а не США. Розмови на цю тему між Земаном і Пеліканом малі місце на початку січня та наприкінці січня. За словами Пелікана, тиску він не піддався. Раніше мати Євгена Нікуліна Любов Спірідонова написала лист президенту Чехії Мілоша Земану. Спиридонова просила Земана посприяти звільненню сина.

У недавній заяві чеського МЗС наголошується, що в справі Нікуліна, обвинуваченого в США в серйозних злочинах, чеська влада прийняла суверенне рішення, засноване на вердикти незалежних судів. «Це стандартні і прозорі рішення чеської юстиції та уряду, за ними не потрібно шукати якусь конспірологічну основу», — запевняють в МЗС.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України