Кити білухи народжують дітей місці, де народилися самі

Американські вчені, разом з співробітником Чукотського відділення Тихоокеанського науково-дослідного рибогосподарського центру Денисом Літовко вивчили китів білух. Виявилося, що ці підводні жителі дуже патріотичні. Вони народжують дитинчат там, де народилися самі, а мігрують тимим ж шляхами, що і їхні предки. ІЗ-за цього окремі популяції білух залишаються генетично унікальними.

Вчені і раніше робили спроби встановити шляхи міграції білух. Це питання вивчалося за допомогою аналізу особин і вивчення їх ДНК. Однак повної картини складати так і не вдавалося.

Нове ж дослідження відрізняється своїми масштабами. Дані збирали понад 20 років у 45 точка по всьому світу. За цей час було вивчено 1647 китів білух. У цій роботі експерти навіть користувалися супутниками.

«Патриотические» киты белухи рождают детей в месте, где родились сами

Саме порівняння ДНК мітохондрій дозволив оцінити ступінь спорідненості окремих особин, що показувало генетичне різноманіття. Отримана інформація свідчила, що білух на півночі Тихого океану можна розділити на 3 групи, які не змішуються. Також стало відомо, що кожна особина довгі роки мігрує одним і тим же шляхом, а в 20% випадків робить це з родичами. Крім того, білухи повертаються туди, де вони народжувалися і проводили літо, там вони відтворюють потомство.

«Патриотические» киты белухи рождают детей в месте, где родились сами

Білухи є дуже розумними тваринами. Батьки здатні дуже детально навчати своїх дітей дорогах і шляхах, фактично навчаючи їм традицій предків.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

eighteen + nineteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh