Авторські статтіТехно

Кити білухи народжують дітей місці, де народилися самі

Американські вчені, разом з співробітником Чукотського відділення Тихоокеанського науково-дослідного рибогосподарського центру Денисом Літовко вивчили китів білух. Виявилося, що ці підводні жителі дуже патріотичні. Вони народжують дитинчат там, де народилися самі, а мігрують тимим ж шляхами, що і їхні предки. ІЗ-за цього окремі популяції білух залишаються генетично унікальними.

Вчені і раніше робили спроби встановити шляхи міграції білух. Це питання вивчалося за допомогою аналізу особин і вивчення їх ДНК. Однак повної картини складати так і не вдавалося.

«Патриотические» киты белухи рождают детей в месте, где родились сами

Нове ж дослідження відрізняється своїми масштабами. Дані збирали понад 20 років у 45 точка по всьому світу. За цей час було вивчено 1647 китів білух. У цій роботі експерти навіть користувалися супутниками.

«Патриотические» киты белухи рождают детей в месте, где родились сами

Саме порівняння ДНК мітохондрій дозволив оцінити ступінь спорідненості окремих особин, що показувало генетичне різноманіття. Отримана інформація свідчила, що білух на півночі Тихого океану можна розділити на 3 групи, які не змішуються. Також стало відомо, що кожна особина довгі роки мігрує одним і тим же шляхом, а в 20% випадків робить це з родичами. Крім того, білухи повертаються туди, де вони народжувалися і проводили літо, там вони відтворюють потомство.

«Патриотические» киты белухи рождают детей в месте, где родились сами

Білухи є дуже розумними тваринами. Батьки здатні дуже детально навчати своїх дітей дорогах і шляхах, фактично навчаючи їм традицій предків.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України