Авторські статтіДіаспора

Президент Чехії не переконав уряд у питанні антиросійських санкцій

Президент Чехії Мілош Земан зустрівся з прем’єр-міністром Андрієм Бабишом, міністром закордонних і внутрішніх справ Яном Гамачеком, головою парламенту Радеком Вондрачеком і міністром оборони Любомиром Метнаром.

Однією з обговорюваних тем були антиросійські санкції. На сайті Адміністрації президента Чехії опубліковано наступну заяву: «Що стосується режиму санкцій ЄС проти Росії, то на зустрічі високопоставлених політиків зробили висновок, що причина санкцій не зникла, і зазивали до виконання Мінських угод усіма сторонами. Також було досягнуто згоди про необхідність комплексної та відкритої дискусії на цю тему в Європейській раді та оцінки економічного та політичного впливу санкцій в контексті їх продовження. Чехія з повагою поставиться до результатів дискусії».

Нагадаємо, в серпні Мілош Земан зустрівся з послами Чехії в різних країнах і торкнувся теми антиросійських санкцій.

«Ці санкції не йдуть на користь нікому. Я радий, що прем’єр-міністр Андрій Бабиш теж назвав їх неефективними. Чехія запропонувала обговорити на засіданні Європейської заради ефективність санкцій. Новий уряд Італії проти санкцій, в Австрії після візиту Володимира Путіна теж виступили проти них. Чехія повинна проявляти активність у цьому питанні», — вважає глава держави.

У вересні 2017 р. Мілош Земан зустрівся в Празі зі своїм німецьким колегою Франком-Вальтером Штайнмайером. За підсумками зустрічі з’єднання ясувалося, що у президентів різні погляди на головні проблеми Європи. «Санкції проти Росії потрібно скасувати, вони не досягають своєї мети», — заявивши тоді Мілош Земан.

В серпні 2016 р. Земан заявивши наступне: «Створити ворога може кожен ідіот, а обзавестися іншому — це тонка дипломатія. Величезною проблемою є санкції проти РФ, вони завдають шкоди нашій промисловості. Відповідні санкції Росії б’ють по нашим фермерам. Я завжди був проти будь-яких санкцій. США ввели санкції проти Кубі, і через роки самі їх скасували».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України