Авторські статті

Зеленський вирішив почати свою роботу з конституційного перевороту, – політолог

Фраза Володимира Зеленського під час інавгурації: «Я розпускаю цю Верховну Раду» може стати фатальною, в першу чергу, для самого новообраного президента. Бо звучить вона приблизно так: «Ми, Микола другий волею моєї царської милості…». Само собою, що це подобається народу, як і деякі випади проти всієї влади, а також тупий плювок у бік уряду, але сказати, що ти распускаешь, саме так: распускаешь, а не розпущу або планую розпустити – це вже щось на зразок оголошення антиконституційного заколоту. Про це у своєму блозі пише політолог  Тарас Чорновіл – повідомляє Голос укаїнською.

Він підкреслює, що президент України – це не імператор, це тільки важливий функціонер в парламентсько-президентській республіці. Анонсування розпуску парламенту цілком могло бути озвучено в інавгураційній промові, але і там має бути сказано про аргументи і конституційних підставах. Їх не обов’язково уточнювати, розшифровувати, але назвати необхідно, тому що просто розпуск поза конституційних підстав – це державний переворот.

За словами політолога, саме оголошення про розпуск – це вже виписана в Конституції і законі процедура. Зеленський про це просто не знає, але незнання законів не звільняє від відповідальності, тим більше, коли ти вступивши на посаду президента країни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

4 × 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.