Економіка

Зеленський дозволив Кабмін знімати заборону на постачання електроенергії з Росії

Президент України Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до закону України «Про ринок електричної енергії» №330-IX. Парламент прийняв цей закон 4 грудня 2019 року.

В ньому окреслено основні пункти захисту споживачів від монополії на ринку, а також є заборона на закупівлю електроенергії з Росії. Про це повідомляє прес-служба президента України.

Мета документа — забезпечити контроль над цінами на електричну енергію в умовах недостатньої конкуренції на цьому ринку; врегулювати питання роботи теплоелектроцентралей за нової моделі ринку електроенергії.

Закон передбачає, що в разі значного коливання цін на ринку електричної енергії Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) має право встановлювати граничні ціни на цьому ринку «на добу вперед» з відповідним обґрунтуванням. Такі ціни встановлюються після консультацій з Антимонопольним комітетом України.

Також НКРЕКУ отримує право тимчасово, до 1 квітня 2020 року, встановлювати виробникам, які здійснюють комбіноване виробництво електричної та теплової енергії на теплоелектроцентралях, тариф на відпуск електричної енергії (у випадках, передбачених рішенням Кабінету міністрів про покладення спеціальних обов’язків).

Закон встановлює заборону на продажу та/або постачання електричної енергії, що імпортується з Російської Федерації (за двосторонніми договорами та на внутрішньому ринку). У той ж час Кабмін має право скасовувати заборону на визначений ним термін, щоб уникнути надзвичайної ситуації в об єднаній енергосистемі України.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України