Авторські статтіДіаспора

Чеська партія Зелених пропонує розмістити в Празі до 5 тисяч біженців

Партія Зелених виступає за переселення в чеську столицю до 5 тис. біженців, яких могли б працевлаштувати на вільні вакансії, не цікаві чехам.

«Прага — один з найбагатших регіонів Європи, тут хороший рівень життя і її жителі не так сильно боятися іноземців, як жителі інших регіонів країни. Вони можуть працювати там, де не хочуть працювати громадяни Чехії. Крім того, уряд Чехії і інші країни ЄС побачили б, що ми солідарні з Європою в питанні розподілу біженців», — сказав в інтерв’ю Idnes.cz Матей Михалик Жалоудек, номер 5 у виборчому списку «зелених» і асистент заступника мера Праги з питань територіального розвитку.

З цим згоден і кандидат на посаду мера чеської столиці від партії Зелених Ондржей Міровський.

У Празі рівень безробіття становить близько 2,14 %.

Крім відмови уряду Чехії приймати біженців в рамках квот і негативного ставлення чехів до біженців, є ще одна проблема. У Празі ростуть ціни на нерухомість, а у держави практично немає вільного житла. Державний житловий фонд розподіляється серед вчителів, поліцейських, пенсіонерів, матерів-одинаків.

Матей Михалик Жалоудек заперечує: з житлом біженцям могли б допомогти громадські організації.

«Зелені» не єдина політична сила, яка виступає за прийом біженців. В червні рух ??t Brno запропонував розмістити в Брно кілька сотень біженців.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України