Зефірний тест використовували для прогнозів майбутнього дітей з мамами без вищої освіти

Стаття американських дослідників була опублікована в Psychological Science. У ній вчені показали, що успішність дитини в навчанні залежить від бажання як можна швидше отримати нагороду куди менше, ніж вважалося раніше.

Знаменитий зефірний експеримент був розроблений наприкінці 60-х років професором Уолтером Мішелем. Варіацію саме такого тесту взяли дослідники для своєї роботи. Суть полягає в тому, що дитина знаходиться за столом у кімнаті, а на столі перед ним лежить зефір (або інша бажані солодощі). Випробуваному повідомляють, що він може взяти частування прямо зараз, або ж почекати деякий час (у даному експерименті інтервал був 7 хвилин) та отримати нагороду вдвічі більше.

Була взята група дітей понад 900 осіб, у половини яких матері не малі вищої освіти. Перший етап дослідження, проведений, коли дітям було 4 роки, показав, що коефіцієнт залежності між негайним бажанням дитини отримати нагороду і його успіхами в навчанні приблизно дорівнює 0,57. Однак другий етап, де випробовуваним було вже 15, спростував старі свідчення. У цьому випадку коефіцієнт був дорівнює 0,28.

Таким чином робота дослідників робить акцент на важливості повтору експериментів з урахуванням всіх можливих поправок і помилок.

Не так давно з допомогою тієї ж методики зефірного тесту вчені довели, що виховання в дитині високого рівня самоконтролю не гарантує його успішності в майбутньому.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

two × 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh