Зефірний тест використовували для прогнозів майбутнього дітей з мамами без вищої освіти

Стаття американських дослідників була опублікована в Psychological Science. У ній вчені показали, що успішність дитини в навчанні залежить від бажання як можна швидше отримати нагороду куди менше, ніж вважалося раніше.

Знаменитий зефірний експеримент був розроблений наприкінці 60-х років професором Уолтером Мішелем. Варіацію саме такого тесту взяли дослідники для своєї роботи. Суть полягає в тому, що дитина знаходиться за столом у кімнаті, а на столі перед ним лежить зефір (або інша бажані солодощі). Випробуваному повідомляють, що він може взяти частування прямо зараз, або ж почекати деякий час (у даному експерименті інтервал був 7 хвилин) та отримати нагороду вдвічі більше.

Була взята група дітей понад 900 осіб, у половини яких матері не малі вищої освіти. Перший етап дослідження, проведений, коли дітям було 4 роки, показав, що коефіцієнт залежності між негайним бажанням дитини отримати нагороду і його успіхами в навчанні приблизно дорівнює 0,57. Однак другий етап, де випробовуваним було вже 15, спростував старі свідчення. У цьому випадку коефіцієнт був дорівнює 0,28.

Таким чином робота дослідників робить акцент на важливості повтору експериментів з урахуванням всіх можливих поправок і помилок.

Не так давно з допомогою тієї ж методики зефірного тесту вчені довели, що виховання в дитині високого рівня самоконтролю не гарантує його успішності в майбутньому.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

four + seven =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

x

Вам буде цікаво

Вербицький Юрій: “Причина смерті – львів’янин”. Пам’яті Небесної сотні

Вербицький Юрій 51 рік, сейсмолог, кандидат фізико-математичних наук – м. Львів «Причина смерті — львів’янин», ...

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh