Стаття американських дослідників була опублікована в Psychological Science. У ній вчені показали, що успішність дитини в навчанні залежить від бажання як можна швидше отримати нагороду куди менше, ніж вважалося раніше.
Знаменитий зефірний експеримент був розроблений наприкінці 60-х років професором Уолтером Мішелем. Варіацію саме такого тесту взяли дослідники для своєї роботи. Суть полягає в тому, що дитина знаходиться за столом у кімнаті, а на столі перед ним лежить зефір (або інша бажані солодощі). Випробуваному повідомляють, що він може взяти частування прямо зараз, або ж почекати деякий час (у даному експерименті інтервал був 7 хвилин) та отримати нагороду вдвічі більше.
Була взята група дітей понад 900 осіб, у половини яких матері не малі вищої освіти. Перший етап дослідження, проведений, коли дітям було 4 роки, показав, що коефіцієнт залежності між негайним бажанням дитини отримати нагороду і його успіхами в навчанні приблизно дорівнює 0,57. Однак другий етап, де випробовуваним було вже 15, спростував старі свідчення. У цьому випадку коефіцієнт був дорівнює 0,28.
Таким чином робота дослідників робить акцент на важливості повтору експериментів з урахуванням всіх можливих поправок і помилок.
Не так давно з допомогою тієї ж методики зефірного тесту вчені довели, що виховання в дитині високого рівня самоконтролю не гарантує його успішності в майбутньому.