Автоновини

Збройним силам передали 26 автомобілів швидкої допомоги, конфіскованих з Житомирської митниці

Служба безпеки України спільно з Державним бюро розслідувань припинила схему незаконного ввезення автомобілів в Україну через Житомирську митницю.

Про це пресслужба СБУ 31 січня повідомила в Telegram

За даними слідства, керівники одного з митних постів допомагали імпортувати іноземні машини швидкої допомоги без сплати мита. Збитки для державного бюджету становлять понад 20 млн грн.

У СБУ повідомили, що восени 2020 року представники київської компанії переправили в Україну 26 автомобілів медичної допомоги й оформили їхнє зберігання в режимі “митного складу”. Він передбачає перебування транспорту у країні протягом одного року, після цього транспорт потрібно розмитнити або вивезти назад.

Збройним силам передали 26 автомобілів швидкої допомоги, конфіскованих з Житомирської митниці

Підприємці домовилися з митниками, що оформлять фіктивний реекспорт “швидких” для штучного продовження строку їхнього безподаткового перебування в Україні. Слідчі зафіксували, що машини лише за документами виїжджали за кордон, а насправді залишалися на складі в Житомирській області.

Після цього “швидкі” продавали на ринку, водночас до митних декларацій заносили штучно занижену вартість закордонних автомобілів, а митники “не помічали” цієї невідповідності з реальною ціною машин. На підставі зібраних доказів заступника начальника митного посту й керівника відділу митного оформлення повідомили про підозру за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України.

Суд обрав фігурантам запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту.

За ініціативою СБУ й Державного бюро розслідувань понад 20 автомобілів із повним медичним обладнанням, на які було накладено арешт, передали на потреби Збройних сил України.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України