Війна рф проти України

Бутусов пояснив, як так сталося, що Україна залишила Соледар

Оборона Соледара (Донецька область) для Сил оборони України була складною, бо проявила внутрішні комплексні проблеми армії. Одна з них – низька злагодженість підрозділів та запізніла перекидання підкріплень, вважає журналіст Юрій Бутусов.

В інтерв’ю Radio NV головний редактор “Цензор.НЕТ” натякнув, що не всі рішення командування ухвалило вчасно. Однак він наголосив, що не про всі аспекти розповідатиме зараз публічно.

Бутусов назвав причини, чому загарбники змогли тимчасово зайняти населений пункт комплексними.

Злагодженість, на думку журналіста, насамперед полягає в тому, що перед військами на передовій мають ставити завдання, виходячи з їхніх можливостей.

 

“Якщо просто на карті малювати рубежі, куди мають погано підготовлені люди вийти, то результат не буде, на жаль, ефективним”, – зазначив він.

Бутусов вказав на роль швидкості у сучасній війні, у тому числі швидкості прийняття рішень. Якщо ситуація на якійсь ділянці напружена, потрібно “об’єктивно швидко про це самому собі чесно визнаватись і заздалегідь готуватися до розвитку подій, особливо до негативної”, сказав він.

“Щоб не було потім пожежі, а в останній момент когось кудись відправляють”, – продовжив журналіст.

Він стверджує, що про можливе загострення в Соледарі було відомо давно, вже в середині грудня стало ясно, що там “назріває гостра криза”.

“Але замість своєчасного реагування, на жаль, ми мали очікування якогось дива, не було вчасно прийнятих рішень. Резерви пішли вже в останній момент, коли, чесно кажучи, оборона вже була прорвана”, – описав Бутусов своє бачення того, що відбувалося на фронті.

Головний редактор “Цензор.НЕТ” додав, що в подібній ситуації “гасіння пожежі” злагодженість, природно, дуже постраждала. Підрозділи приходили один за одним і не встигали налагодити зв’язок, взаємодію, підготувати позиції.

Нагадаємо, 25 січня після запеклих боїв ЗСУ залишили місто Соледар.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України