Авторські статті

Завтра відбудуться установчі збори Народної ради України, – Арсеній Яценюк

Голова Політради ВО «Батьківщина» та фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк на брифінгу в Штабі національного спротиву у вівторок, 21 січня повідомив, що в День Соборності в Києві згідно з рішенням Майдану відбудуться установчі збори Народної ради України.

Він також повідомив, що 22 січня в столиці відбудеться «велика хода»: «Закликаємо мільйони українців приїхати до Києва, провести ходу і створити Народну раду».

«Замість того, щоб нарешті вирішити політичну кризу, яка спровокована владою, вони (влада – ред) далі нагнітають її. Вони хочуть громадянського конфлікту. І ми робимо все для того, щоб уникнути цього конфлікту», – підкреслив голова Політради «Батьківщини».

Він звернувся до президента Януковича: «Він поки що представляє владу. Він повинен або сісти за стіл переговорів і вирішити це, або, за інших обставин, буде розвиватись зовсім інший сценарій».

«Народна Рада України, Народний уряд – це те, що ми проголосили на віче, і це той шлях, яким ми будемо іти», – додав Арсеній Яценюк.

Голова Політради «Батьківщини» також наголосив, що зараз не встановлено місце знаходження близько ста активістів, зокрема активіста й журналіста Ігоря Луценка: «За нашими даними, їх ловлять працівники спецпідрозділів прокуратури і СБУ в штатському і везуть в невідомому напрямку».

О 15.00 колона протестувальників із Майдану рушить до генпрокуратури: «Я буду вимагати у генерального прокурора негайно зупинити політичні репресії і викрадення людей, яке відбувається протягом останніх двох днів».

Він нагадав, що вже звернувся до генпрокурора відповідною заявою: «Вимагаю від Пшонки чітко сказати де, хто й кого арештував, на яких підставах, і випустити людей».

За словами Арсенія Яценюка, сьогодні він із депутатами «Батьківщини» також відвідають лікарню швидкої допомоги, де надають допомогу самооборонцям Майдану, «які боронили людей і намагались уникнути протистояння».

«Ми будемо їм допомагати, будемо їх підтримувати, надавати як юридичну допомогу, так і допомагати медикаментами, будь-чим. Це наша відповідальність перед кожною людиною, яка вийшла на протест, яка боронить країну і захищає наші права», – сказав Арсеній Яценюк.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України